Rezultate te kerkimit per termin: +Gjilani

Total: 1357
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.178Z

Dëbohet Gjilani

Gjilani ia ka parë sherrin dhunës së krijuar në ndeshjen e së dielës ndaj Hysit. Federata e Futbollit e ka dënuar ekipin kuqebardh me pesë ndeshje jashtë stadiumit të vet dhe të gjitha ato duhet t’i zhvillojë pa praninë e publikut. Ndërkohë, trajneri i kësaj skuadre, Sallah Sher

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.995Z

Gjilani kërkon Sahitin

Pas largimit të trajnerit Agron Selmani, drejtuesit e Gjilanin mendojnë që ta rikthejnë në krye të shtabit teknik Muharrem Sahitin. Ata e shohin këtë të fundit si njeriun e duhur për ta këndellur klubin Vjollcë. Zyrtarët e Gjilanit kanë biseduar me trajnerin e këtij qyteti, i cili s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.501Z

Ndalet Besa, Gjilani vazhdon me treshe

Besa ka barazuar pa gola 0:0 me Vushtrrinë, ndërsa Gjilani ka mposhtur Lirinë 3:1.Skuadra e Besës nuk ka arritur më shumë se sa një barazim 0:0 kundër Vushtrrisë, në ndeshjen e zhvilluar në Pejë. Në ndeshjen tjetër Gjilani ka dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.087Z

Gjilani me rrugë të viteve ‘70

Pa asnjë kilometër autostradë, Gjilani nuk mund të krenohet me rrugët që i ka. Bile ato ekzistueset datojnë nga vitet e shtatëdhjeta të shekullit të kaluar, kur ishin ndërtuar për shkak të një vizite që Titoja do ta bënte në Kosovë. Këtë e pohon edhe vetë kreu i Komunës. Tashti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.116Z

Llapi-Gjilani, dy gola, plot shikues

Ka përfunduar sfida e ligës së parë të futbollit të Kosovës mes Llapit dhe Gjilanit. Në një atmosferë fantastike të krijuar nga tifozët llapjanë, Llapi barazoi 1 me 1 me Gjilanin. Të dy golat e ndeshjes u shënuan në pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.019Z

Gjilani e Bujanoci me projekte të përbashkëta

Gjilani është komunë e Kosovës, kurse Bujanoci në Luginë të Preshevës. Mirëpo, kufiri që i ndan këto dy komuna nuk mund ta zbehë bashkëpunimin në mes tyre. Bile, Gjilani e Bujanoci do të realizojnë projekte të përbashkëta. Kjo është thënë edhe këtë të enjte, kur kryetari i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.876Z

Fitojnë Trepça ’89 e Gjilani

Trepça ’89 – Drenica 1:0Trepça ’89 është ngjitur në pozitën e tretë të renditjes tabelore, me pikë të barabarta me Vëllaznimin, falë fitores të cilën e realizoi ndaj Drenicës me rezultat minimal, 1:0. Hero i ‘Xehetarëve’ ishte Lindrit Misini, i cili e ka shë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama