Rezultate te kerkimit per termin: +Gjuajtja

Total: 1028
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.523Z

Penalltitë, gjuajtja mësohet në universitet

Futbollistët nuk duhet të frikësohen më, sepse u zbulua formula matematike për penalltinë-perfekte. Pas shumë orëve vëzhgime të xhirimeve në seanca stërvitore, studiuesit e universitetit "Xhon Murs" në Liverpul kanë nxjerrë një përfundim: sekreti qëndron te fuqia e goditjes, të pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.797Z

Alban Meha nga gjuajtja e lirë, çfarë goli

Mesfushori kosovar, Alban Meha ka realizuar një gol tejet të bukur për skuadrën gjermane, Paderborn. Ylli shqiptar ka shënuar nga gjuajtja e lirë duke treguar edhe një herë klasin e tij nga kjo pozitë. Meha huqi dy penallti në ndeshjen ndaj Dresden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.846Z

Gjuajtja e lirë më e mirë ndonjëherë!

Një goditje fantastike nga gjuajtja e lirë është shënuar në ligën e katër të Gjermanisë. Ndeshja mes Essen dhe Wattenscheid solli këtë gol të rrallë. 6 futbollistë të Essen ishin mbledhur rreth topit për të hut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.404Z

Mister gjuajtja e lirë, 3 gola në 4 ndeshje (VIDEO)

Bundesliga Gjermane ka këtë edicion njërin nga ekzekutuesit më të mirë të gjuajtje të lira këtë edicion në Evropë. Futbollisti austriak, Zlatko Junuzovic ka shënuar 3 herë nga gjuajtja e lirë, nga 4 golat e tij të fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.161Z

Drogba po e "çmend" Amerikën, supergol nga gjuajtja e lirë (Video)

Ish-sulmuesi i Chelseas, Didier Drogba i ka ndihmuar sërish klubit të tij Montreal, për të arritur fitoren e radhës duke e mposhtur Coloradon me rezultat minimal 0-1. Legjenda e Chelseas ishte realizatori i golit të vetëm në këtë ndeshje. Ai shë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.363Z

Gjuajtja me vezë e kryeministrit shihet si veprim jodemokratik

Aksioni simbolik i opozitës përmes hedhjes së vezëve drejt kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, derisa po raportonte në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës për marrëveshje e nënshkruara në Bruksel në kuadër të dialogut me Serbinë, ka nxitur reagime për dhe kundër, me vijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.522Z

Turku ia "ftofë" Neuerit, i ndodhë për herë të parë (Video)

Hakan Calhanoglou ka shënuar edhe një gol spektakolar për Bayer Leverkusenin. Ylli turk shënoi nga gjuajtja e lirë në sfidën ndaj Bayernit. Manuel Neuer nuk do ta harroi kurrë turkun pasi ky është futbollisti i parë që i ka shënuar gol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama