Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn

Total: 269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Kushtetuesja, përplasjet PD-Presidencë

Pas rrzimit t kandidaturs s Vangjel Kosts pr Gjykatn Kushtetuese, institucioni i Presidentit sht treguar m i vmendshm pr propozimet e tjera lidhur me kt gjykat. Dekretet e Presidentit Bamir Topi, jo vetm pr Gjykatn Kushtetuese, por edhe pr Gjykatn e Lart, jan prballur me revoltn kundrshtuese t Parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Gjykata e Lartë, dekretet e Topit mbërrijnë në Kuvend

Kan mbrritur n Kuvend kandidaturat e Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pr Gjykatn e Lart. Pritet q javn tjetr Komisioni i Ligjeve t marr n shqyrtim propozimet e kreut t shtetit pr vendet vakante n kt institucion. Emrat e zgjedhur nga Topi jan Vexhi Mumataj, Medi Bici dhe Sokol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Kuvendi kalon Bicin dhe rrëzon Comon

Me nj votim t hapur Kuvendi i Shqipris ka dhn plqimin pr kandidaturn e Mehdi Bicit pr Gjykatn e Lart. Me 71 vota pro, asnj kundr dhe asnj abstenim, Mehdi Bici emrohet pr n Gjykatn e Lart. Ndrsa kandidatura e Sokol omos sht rrzuar. 64 deputet votuan kundr, 4 pro dhe tre abstenuan. Grupi parlamentar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Przgjedhja n Gjykatn e Lart

Presidenti i Republiks Bamir Topi, ka krkuar q przgjedhja e kryetarit t Gjykats s Lart, t bhet sa m transparente dhe larg do ndikimi politik. Pr kt, kreu i shtetit ka krkuar, q t zhvillohet nj debat i fort dhe konstruktiv, prpara se t przgjidhet kandidatura pr kryetarin e Gjykats s Lart. Gjykata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Gjata: Komisionit të Venecias mund ti drejtohet vetëm Topalli

Ish-kreu i Gjykats Kushtetuese Ish-kryetari i Gjykats Kushtetuese, Rustem Gjata, thot se Kryetarja e Kuvendit ka atributin e vetm pr t dorzuar krkesn pr flett e votimit. Gjata sqaron se mungesa e besimit n Gjykatn Kushtetuese do t habis ekspertt ndrkombtar, duke rrezikuar n kt mnyr marrjen n konsid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.397Z

Emërimet në gjykata, Topi përcakton kriteret

Presidenti nis konsultimet me juristët për gjyqtarët e rinj Prgjat procesit t przgjedhjes, kandidatt pr antar n Gjykatn e Lart dhe Kushtetuese do t kalojn prmes nj filtri kriteresh q lidhen me etikn, integritetin e lart moral dhe nivelin profesional. Vetm mbi bazn e tyre Presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Kushtetuesja, Topi emëron ish-avokatin e PS-së Vangjel Kosta

Presidenti dekreton tre anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prmes tri emrimeve t reja n Gjykatn Kushtetuese, emron ish-avokatin e PS-s Vangjel Kosta dhe rikthen pr votim gjyqtaren Altina Xhoxhaj, t ciln PD-ja e rrzoi dy vjet m par n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama