Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Kushtetuese

Total: 227
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Antart e Gjykats s Lart; Topi - Topalli: Kopetencat e mia? I di vet ...

Debatet e fundit midis Presidentit t Republiks Bamir Topi dhe Kryetares s Parlamentit, Jozefina Topalli, lidhur me zgjedhjen e pes antarve t Gjykats s Lart, dashje pa dashje t ojn n nevojn e mazhorancs pr ndihmn e Fatos Nanos n momentet e zgjedhjes s kreut t shtetit. N fakt, duket se kjo prplasje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.234Z

Kutitë, si vihet në lëvizje Gjykata Kushtetuese

Kushtetuesja shprehet, Venecia vendos për kutitë PS-ja mund t’i drejtohet n do koh Gjykats Kushtetuese pr shtjen e kutive dhe brenda dy muajve nga shqyrtimi i krkess, ky institucion mund t’ia oj pr interpretim Komisionit t Venecias. Kushtetuesja ka t drejt t shprehet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.429Z

Njerzit e Gjykats Supreme

Emrat e przgjedhur pr gjyqtar t Gjykats Supreme dhe Zyrn e Prokurorit, ka disa jav q jan n tavolinn e presidentit t Republiks. Por ata nuk bhen n asnj mnyr publik, ndonse bhet fjal pr pozita shum t rndsishme t institucioneve t drejtsis n vend. Megjithkt, Expressi ka mundur t kuptoj se disa nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Meta: Zgjidhja, në Kushtetuese, opozita ta pranojë

Meta akuza Ramës: Kërkon alibi për zgjedhjet lokale Ilir Meta, ministr i Jashtm dhe zvendsKryeministr, gjykon se meqense trajtimi i fletve t votimit ndan thellsisht mazhorancn dhe opozitn, takimi Patozi-Rui do t jet i suksesshm vetm nse Partia Socialiste vendos q transparenca e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

PD sulmoi frontalisht Presidentin për kreun e Gjykatës Kushtetuese

Prplasja N mesin e korrikut, mazhoranca e akuzoi pr shkelje t Kushtetuts Mazhoranca ka nisur n fundin e korrikut nj sulm frontal kundr kreut t shtetit, duke prsritur si shkak shtjen e kreut t Gjykats Kushtetuese. Sekretari i grupit parlamentar demokrat, Eduard Halimi, kame dije se shumica parlament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Gjykata Kushtetuese shtyn shqyrtimin e Sollaku 2

Gjykata Kushtetuese, n mbledhjen e sotme, ka shtyr shqyrtimin e krkess s ish-Prokurorit t Prgjithshm, Theodhori Sollaku, pr ligjshmrin e komisionit hetimor Sollaku 2. Shtyrja e seancs pr n datn 30 nntor sht krkuar nga prfaqsuesi i Prokuroris s Prgjithshme, i cili ka krkuar m shum koh pr shqyrtimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

Mediu: Rama të dëgjojë KE-në, zgjidhje kushtetuese

Republikant i sugjerojn opozits adresimin n Gjykatn Kushtetuese pr shtjen e kutive t 28 qershorit. Sipas kryetarit t PR-s, Fatmir Mediu, PS-ja duhet t’i drejtohet Gjykats Kushtetuese, si propozoi edhe Asambleja e Kshillit t Evrops. Kryetari i Partis Republikane, Fatmir Medi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama