Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata +Evropiane

Total: 2405
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.065Z

Gjykata Evropiane: Janë shkelur të drejtat e Timoshenkos

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Gjykata Evropiane e Drejtësisë tha se të drejtat e Julia Timoshenkos janë shkelur nga e autoriteteve në Ukrainë në momentin e arrestimit të saj, me akuzën e keqpërdorimit të pozitës derisa ishte kryeministre.Në vendimin e saj, Gjykata Evropia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.709Z

Dy familje marrin demshperblim nga Gjykata Evropiane

Familjet Puto dhe Allabashi do te marrin brenda pak kohesh demshperblimin e fituar nga Gjykata Evropiane e te Drejtave te Njeriut pas vendimit te djeshem te qeverise per ekzekutimin e vendimit te gjykates. Qeveria vendosi ekzekutimin e vendimit te Gjykates Evropiane per te Drejtat e Njeriut date 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.365Z

Burgjet Gjykata Evropiane ndeshkon Greqine

ATHINE- Gjykata Europiane per te Drejtat e Njeriut ndeshkon Greqine per shkelje ne trajtimin e te burgosurve. Vendimi i referohet trajtimit jo njerezor ne burgjet e Janines per vitet 2008-2009 ku vuajne denimin edhe mjaft te burgosur shqiptare. Gjendja e burgjeve greke eshte e mbi populluar dhe he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.379Z

Gjykata Evropiane vendos: Gazetarët kanë të drejtë të mbrojnë burimet e tyre

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut, u ka dhënë të drejtë gazetarëve, duke vendosur që të mos tregojnë burimet e tyre, edhe në rastet kur vetë burimi ka shkuar në polici. Gjykata vendosi sot mbi rastin e gazetares norvegjeze Cecilie Langum Becker, rast i nisur në vitin 2012. Gaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.073Z

Gjykata Evropiane refuzon ankesën e opozitës turke për referendumin

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut ka hedhur poshtë një ankesë të partisë më të madhe opozitare turke, lidhur me referendumin e mbajtur në muajin prill, që rriti pushtetin e presidentit Recep Tayyip Erdogan. Gjykata vendosi se protokolli i Konventës Evropiane për të Drejtat e N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.478Z

Gjykata Evropiane lejon simbolet e krishtera në shkolla

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut eshte pro mbajtjes së simboleve të krishtera nëpër klasat e shkollave publike. Vendimi përfundimtar është përshëndetur nga Roma zyrtare. Ministri i Jashtëm italian, Franko Fratini, tha se ka fitua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.647Z

Gjykata evropiane zhbllokon pasuritë e grave të terroristëve

Autori i Lajmit: Redaksia Gjykatësit evropianë vendosën ditën e djeshme se kufizimet e pasurive të grave të terroristëve evropianë janë të jashtëligjshme. Një vendim i tillë mund të detyrojë qeveritë e BE-së që të ndryshojnë rregullat e antiterrorizmit pas një çështjeje gjy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama