Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.137Z

Gjykata e Lartë jo si gjykata e Rushbullit

Autori i Lajmit: Suela Topi“Gjykata e Lartë nuk do të quhej më Gjykata e Lartë e Republikës së Shqipërisë, po do të quhej gjykata e Rushbullit. Nuk dua të përmend emra konkretë. Por nuk do ta quaja pozitiv faktin se në kohën që flitet për karrierën e gjyqtarëve, në listën prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.436Z

I shqetëson Gjykata

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ka nxitur reagime të deputetëve. Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi dyshon në funksionimin e pavarur të këtij institucioni. Vetëvendosjen ndërkaq e shqetëson mundësia e arrestimit të deputetëve gjatë seancës plenare dhe përdorimi i vendimit nga Kryemin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.466Z

Gjykata e fortë

Edhe gjatë vitit 2011, më së shumti është kritikuar sistemi i drejtësisë në Kosovë, por edhe kësaj radhe, Gjykata Kushtetuese ka bërë përjashtim.Sërish është treguar e pamëshirshme, kur ka pasur të bëjë me vendime për politikanët e Kosovës. Pa asnjë mëdyshje, Gjykata më e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.137Z

Gjykata e Larte e Kosoves eshtja Vokshi gjykata ka shkelur procedurat

Gjykata e Larte e Kosoves kthen serish per rigjykim ne Gjykaten Komunale te Prizrenit ceshtjen Vokshi per plotesim ne procedura dhe rivendosje. Tashme perplasja ne kufi mes deputetes shqiptare dhe policeve kufitare te Vernices ne Kosove do te rishqyrtohet edhe nje here nga gjykata komunale e Prizr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Gjykata kundr gjyqtarve

Gjykata Kushtetuese ka rrzuar sot krkesn e Shoqats s Gjyqtarve. Shoqata n fjal, kishte krkuar nga Gjykata Kushtetuese, t pezullonte prkohsisht dy nene t funksionimit t pushteti gjyqsor. Vendimi i marr nga antart e Gjykats s Kushtetuese, parashikon q ligji pr funksionimin e pushteti gjyqsor, t jet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.435Z

Transferimet, 6 gjykata pa kryetarë

Fatos MahmutajGjashtë Gjykata Fakti dhe Apeli kanë mbetur pa kryetar, për shkak të promovimit në detyrë të krerëve të tyre. Lajmi u pohua dje nga KLD-ja, institucion i cili vendosi të shpallë vakante vendet e kryetarëve në Gjykatat e Kukësit, Lushnjës, Dibrës dhe Apelin e Vlorës, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.652Z

Gjykata Sejdiu shkeli Kushtetuten

Gjykata Kushtetuese e Kosoves theu heshtjen pas zerave ne shtypin e dites mbi vendimin per presidentin Sejdiu. Ne nje komunikate te publikuar gjate pasdites thuhet se gjykata ka vendosur qe presidenti Fatmir Sejdiu e ka shkelur Kushtetuten e Kosoves duke mbajtur edhe postin e kryetarit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama