Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykaten +Europiane

Total: 307
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.374Z

PD ankimon ligjin e pronave ne Gjykaten Kushtetuese

Transmetuar me 29022016 - 1333 Tirane 29 shkurt 2016 NOAal - Partia Demokratike ka ankimuar kete te hene ne Gjykaten Kushtetuese ligjin e pronave duke iu bashkuar keshtu nismes se presidentitbr br Ne nje prononcim per mediat Oerd B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.091Z

Gerdeci ne Gjykaten Kushtetuese

Ne momentet kur drejtesia shqiptare po kalon nje sprove mjaft te veshtire ate te zbardhjes se nje prej krimeve me te renda dhe me komplekse te ketyre 20 viteve te fundit familjaret e viktimave te Gerdecit dhe te plagosurit nga shperthimi i 15 marsit 2008 se bashku edhe me opinionin publik te trondit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.569Z

Të drejtat e mohuara të kristianëve në Gjykatën Europiane

Gazeta ShqipAngli Katër vetë besojnë se u është mohuar e drejta për të besuar dhe shprehur besimin e vet Katër kristianë nga Britania e Madhe, të cilët besojnë se kanë humbur vendet e tyre të punës dhe janë diskriminuar për shkak të besimit të vet, vendosën ti drejtohen Gjykatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Mungesa e Gjykates Administrative biznesi kerkon aneks ne Gjykaten e Larte

Ervin KOCI - Mungesa e Gjykates Administrative i shkakton me qindra miliona euro te pervitshme dem ekonomise kombetare dhe qytetareve shqiptare. Pavaresisht se eshte i domosdoshem miratimi sa me i shpejte i saj duke pare gjendjen e sotme krejt te pakenaqshme te perplasjeve shtet-biznes dhe qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.232Z

Ligjet Manjola Bejleri kandidatja e Topit per Gjykaten e Larte sulmohet nga PD-ja

Eneida Jacaj - Kandidatja e presidentit Bamir Topi per ne Gjykaten e Larte Manjola Bejleri gjate seances degjimore dje ne Komisionin Parlamentar te Ligjeve u sulmua ashper nga maxhoranca. Ankimimi i ligjit te lustracionit ne Gjykaten Kushtetuese nga Shoqata e Gjyqtareve ku Bejleri eshte kryetare is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.244Z

Per nje reforme teresore ne Gjykaten e Larte Nga Eduard Halimi, Minister i Drejtesise

Shqiperia ka filluar tashme nje faze te re zhvillimi, qe kerkon nje qeverisje te mire me vizionin per te konsoliduar nje sistem drejtesie te pavarur, efektiv dhe te pergjegjshem. Vetem nje sistem me keto tipare eshte i afte per te siguruar lirite dhe te drejtat e qytetareve, si dhe interesat e tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.704Z

Apeli anuloi burgun perjete per Dritan Dajtin Prokuroria shkon ne Gjykaten e Larte

Prokuroria e Apelit per Krime te Renda ka bere rekurs ne Gjykaten e Larte kunder vendimit te Gjykates se Apelit per Krime te Renda e cila vendosi prishjen e vendimit dhe rikthimin per rigjykim me nje tjeter trup gjykues ceshtjen kunder shtetasit Dritan Dajtibr br Dajti eshte i akuzuar per vrasjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama