Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatesja

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.655Z

Chris Brown, gjykatesja e lavdëron

Chris Brown po sillet në mënyrë korrekte. Kjo është ajo cfarë thuhet në relacionin e gjykatës ku këngëtari 21 vjecar po gjykohet për dhunën e ushtruar ndaj ish të dashurës, Rihanna. “Po silleni mjaft mirë dhe po bëni një punë të mirë”, i ka thënë gjyk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.505Z

Procesi i Prudentinos avokati kerkon largimin e gjykateses

08/12/2010Shtyhet serish gjyqi avokati i shkarkuar leter ankese trupit gjykues VLORE- Procesi i kryer ndaj Albino Prudentino diten e djeshme eshte shtyre per here te trete brenda nje harku kohor prej 5 ditesh. Fillimisht ne seancen e parashikuar per diten e djeshme ka mberritur avokati i meparshem i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.154Z

Brazil vritet gjykatesja

Një gjykatese braziliane e njohur per punen e saj kunder krimit te organizuar, eshte qelluar per vdekje ne Rio de Zhaneiro. 16 plumba u derdhen mbi Patricia Aciolin, duke e lene 47-vjecaren te vdekur ne vend. Agresoret e maskuar u larguan me shpejtesi me dy motocikleta. Hetuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.675Z

Sotomajor ne krye te gjykates federale

Senati Amerikan ka miratuar kandidaturen e Sonja Sotomajor si kreun e ri te gjykates federale. 55 vjecarja me origjine nga Porto Riko, mori 68 vota pro dhe 31 kunder, midis votave pro ishin dhe shume ligjvenes republikane. Megjithate emerimi i saj nga presidenti Barak Obama , solli debate te forta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.644Z

Juela Mecani kerkon divorcin

Ishzedhenesja e kryeministrit Sali Berisha ne prag divorci. Ish-konkurrentja e Miss Albania e cila do te mbetej ne mendjen e shqiptareve per bukurine dhe sharmin qe kishte i eshte drejtuar gjykates se Tiranes me nje padi me objekt zgjidhjen e marteses nga bashkeshorti i saj Dritan Haxhiraj. Ne pad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.533Z

Jep dorëheqjen gjykatësja e Gjykatës së Lartë: Do vazhdoj jetën akademike

Anëtarja e Gjykatës së Lartë, Mirela Fana është dorëhequr nga posti. Fana pardje u përzgjodh si anëtare e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë. Ditën e sotme gjyqtarja ka paraqitur dorëheqjen tek Xhezair  Zaganjori, kreu i kësaj gjykate. Dorëheqja vjen ditën kur mbaron afati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.592Z

Britania refuzon ekstradimin e Mustafes

Gjykata britanike ka refuzuar kerkesen e shtetit shqiptar per ekstradimin e shtetasit Isa Mustafa. Mustafa kerkohej ne Shqiperi nga drejtesia lidhur me nje tentative vrasjeje, por gjykata angleze e konsideroi kete si nje ceshtje politike. “Do te jete shkelje e te drejtave te nje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama