Rezultate te kerkimit per termin: +Gjyq

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.037Z

Lamaj nuk pranon pjesëmarrjen në gjyq

22/03/2005  TIRANË – Megjithëse nga ana e gjykatës është vendosur caktimi i një mbrojtësi kryesisht, përsëri i pandehuri Altin Lamaj nuk pranon të paraqitet në gjyq. Seanca e radhës ndaj të dyshuarit për kryerjen e disa veprave penale në bashkëpunim është shtyrë përs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.730Z

Pushkatimet pa gjyq tani demshperblim Rozeta Rapushi

Nga viti i ardhshem dhe per nje periudhe gjashte mujore ne vijim te gjithe ata persona familjaret e te cileve jane ekzekutuar padrejtesisht pa gjyq per motive politike gjate periudhes 30.11.1944 deri me 1.10.1991 mund te aplikojne per demshperblim financiar. Qeveria miratoi dje nje vendim te posacem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.406Z

Altin Lamaj refuzon pjesëmarrjen në gjyq

12/01/2005  TIRANË – Ka vendosur të mos marrë pjesë në asnjë seancë gjyqësore. Ka ardhur në gjyq vetëm në dy seancat e para, kur shoku i tij Elidon Kotorri, ende nuk ishte dënuar. Pas dënimit të tij, Altin Lamaj refuzon të marrë pjesë në gjyq, duke dërguar herëpasher

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.922Z

Berlusconi në gjyq

Nga Express më 15 shkurt 2011 në ora 17:30 Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, do të dalë në gjyq për akuzat se ka pasur marrëdhënie intime me një prostitutë adoleshente dhe për shpërdorim të pushtetit. Një gjykatës në Milano e ka dorëzuar sot aktpadinë. Prokurorët akuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.602Z

Prezantohet plani strategjik për gjyqësorin

Në këtë plan strategjik misioni i gjyqësorit është që të krijohet dhe ruhet një sistem gjyqësor i pavarur në mënyrë që të ofrojë shërbime të paanshme të gjithë personave dhe që është fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.801Z

Shkup: Ambasadori amerikan kritikon gjyqësorin

Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily ka zgjedhur një mënyrë jo të zakonshme për të shprehur vlerësimin e tij për sistemin e drejtësisë në Maqedoni. Megjithatë, diplomati amerikan e vuri theksin tek mungesa e besimit të qyteta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.163Z

Nicolas Cage ne gjyq

Aktori Nicolas Cage eshte ne gjyq per kerkesat ekonomike te ish-bashkeshortes se tij, Christina Fulton. Ajo pretendon 13 milione dollare dhe nje vile luksoze ne lagjen e Los Angeles, Hancock Park. Avokati i yllit te Hollywood-it, Mary Singer i ka cilesuar keto kerkesa si absurde.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama