Rezultate te kerkimit per termin: +Gjyqtarja +Fatmira +Hajdari

Total: 335
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.061Z

Gjyqtarja Fatmira Hajdari rrëzon Prokurorinë e Përgjithshme

Gjykata e Tiranës rrëzoi për të dytën herë Prokurorinë e Përgjithshme për çështjen e hetimeve të rrugës Durrës-Kukës-Morinë. Pas gjysmë ore në dhomën e këshillimit, e tërhequr për kërkesën e prokurorit të çështjes për shpallje të moskompetencës së kësaj gjykate për g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.494Z

Mziu: Gjyqtarja Fatmira Hajdari nuk ra preh e presioneve të Ramës

Xhelal Mziu deklaron se nuk do të kërkojë dëmshpërblim pas vendimit të pafajësisë të dhënë nga Gjykata e Apelit. I ftuar në emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, Mziu tha se nuk ka kohë të merret me një proces tjetër gjyqësor dhe si të tillë nuk do të kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.671Z

Gjyqtarja Hajdari rrëzon Prokurorinë për Bashën

Ish- bashkëshortja e Azem Hajdarit ka marrë haptazi krahun e ministrit duke dalë edhe mbi Gjykatën e Lartë TIRANË- Bashkëshortja e ish- deputetit demokrat Azem Hajdari, gjyqtarja Fatmira Hajdari, ka marrë edhe një herë krahun e ministrit pa imunitet, Lulzim Basha duke kërkuar që pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.586Z

Fatmira Hajdari: Basha, kompetenca jonë

Tiranë-Fatmira Hajdari është gjyqtarja që do të vendosë nëse do vazhdojnë apo jo hetimet për ministrin e Jashtëm, Lulzim Basha. Në seancën e sotme gjyqësore, është marrë në shqyrtim kërkesa-padia e ngritur nga avokati i Bashës, Zef Nikaj për shfuqizimin e fletë-thirrjes pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.070Z

Fatmira Hajdari: Si më ra "Basha" në dorë

Nuk ka njeri më të drejtë se Fatmira Hajdari... Kështu e përkufizon veten e veja e Azem Hajdarit, tashmë gjykatëse në Gjykatën e Tiranës dhe e akuzuar së fundmi nga politika se ka ndikuar në punën e saj për t‘i shërbyer Partisë Demokratike. Në një prononcim për gazetën "Shqip"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.386Z

Fatmira Hajdari "zhvesh" Bashën nga akuzat: Nuk është i pandehur

Ish-ministri i Transporteve, Lulzim Basha, nuk ka asnjë akuzë mbi shpatulla, madje veprimi i prokurorisë për marrjen e tij të pandehur është i paligjshëm. Vendimi është dhënë dje nga gjykatësja Fatmira Hajdari, e veja e ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdari, e cila ka pranuar kërkesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.220Z

Fatmira Hajdari do gjykojë Ben Qimen, e pati liruar në vitin 2009

Gjyqtarja Fatmira Hajdari pritet që të japë vendimin për lirimin apo jo të Arben Isufajt, të njohur edhe si Ben Qimja. Por sipas Shqiptarja.com. kjo gjyqtare ka dhënë një vendim në vitin 2009 për Ben Qimen, duke e liruar nga burgu. Burime të Gjykatës së Apelit thonë se ajo mund të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama