Rezultate te kerkimit per termin: +Gjysma

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.396Z

Gjysma bosh

Debatet që po zhvillohen mbi raportin e fundit të BE-së ndoshta tregojnë se pse duhet të presim kaq gjatë. Përpjekjet e qeverisë për të paraqitur si sukses edhe pjesën bosh të gotës, duket se do të jenë të deformuara e të lodhshme në këtë prag zgjedhjesh parlamentare. Tri pyetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.058Z

KESH: Sot gjysma e Tiran

• Sot gjysma e kryeqytetit do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.334Z

Gjysma e Prishtinës pa ujë

Nga Express më 02 shtator 2011 në ora 12:40 Riparimet në një gyp të ujësjellësit nga Kompania e Ujësjellësit Rajonal të Prishtinës (KUR), do të lërë pa ujë gjysmën e Prishtinës gjatë ditës së diel deri ditën e hënë. Në një komunikatë për shtyp të kompanisë thuhet se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.626Z

Në Shqipëri, gjysma e produkteve false

Para se të hapni një biznes duhet që fillimisht që të regjistroni markën dhe patentën për produktin që do të prodhoni, ose në mënyrë të kundërt do të konkurroheni pandershmërisht nga bizneset e tjera. Kjo nuk do të thotë se nëse ju regjistroni markën tuaj, ajo nuk mund të vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.861Z

Jahjaga: Gruaja është gjysma e trurit të shoqërisë

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga në kuadër të Javës së Gruas ka thënë se procesi i gjithmbarshëm varet edhe prej rolit të gruas. "Krenohemi me të arriturat e gruas. Gruaja është gjysma e trurit të shoqërisë gjysma e përpjekjeve dhe gjysma e mundësive. Duhet të punohet më shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.724Z

Gjysma e autobusëve, në të zezë

Ne Shqipëri janë rreth 480 shoqëri qe ofrojnë shërbimin e transportit ndërqytetës, pa përfshire furgonat. Por ne fakt nevojat për te realizuar këtë shërbim janë 50 % me pak. Ky fakt është dëshmi qe evazioni ne këtë sektor është i larte. Ministri Haxhinasto paralajmëroi një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.243Z

Shokuese Gjysma e nxenesve gjermane snjohin Hitlerin

Sondazhi shokues ne shkollat gjermane, ku gjysma e nxenesve nuk e dine kush ishte Fuhreri, ka detyruar specialistet te mendojne per shtimin e leksioneve te historise bashkekohore e reduktimin e atyre mbi epokat e tjera. demokraci apo diktature? Eshte e njejta gje, shkruan nje gazete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama