Rezultate te kerkimit per termin: +Goli +Otokut

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.635Z

Redaksia e NOA bashkohet me dhimbjen për ndarjen nga jeta të publicistit Dervishi

Redaksia e Agjencisë Kombëtare të Lajmeve NOA, ndan me familjarët, miqtë, të afërmit dhe kolegët e të ndjerit Teki Dervishi, dhimbjen për ndarjen nga jeta të publicistit të mirënjohur. Redaksia e NOA vlerëson se humbja e Dervishit është një humbje e rëndë për publicistikën shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Kur nuk ke çtë thuash, duhet të ndihesh me siklet

T nderuar lexonjs t vmendshm dhe t paanshm! Kt shkrim do ta lidh me nj shprehje proverbiale nga Shqipria veriore, ku pos t tjerash thuhet: “Po qe se bn nj nder (n veanti ndaj vatanit) mos e ndiq pas”. Dhe un nuk do t’i vihem pas ksaj shprehjeje, sepse nuk kam kushedi far hiseje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.632Z

Ndërroi jetë publicisti dhe shkrimtari Teki Dervishi

Pas një sëmundje të rëndë, ndërroi jetë Teki Dervishi, aktualisht drejtor i gazetës  Bota sot, shkrimtar, publicist, ish i dënuar politik nga regjimi komunist serb. Teki Dervishi u lind në Gjakovë më vitin 1943. Pas shkollimit fillor ai i ra në sy regjimit serb të asaj kohe dhe u bur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.635Z

Ndahet nga jeta publicisti Teki Dervishi, drejtor i Bota sot

Teki Dervishi Pas një sëmundjeje të rëndë, ndërroi jetë Teki Dervishi, drejtor i gazetës kombëtare Bota sot, shkrimtar, publicist, ish i dënuar politik nga regjimi komunist serb. Teki Dervishi u lind në Gjakovë në vitin 1943. Pas shkollimit fillor ai i ra në sy regjimit serb të asaj k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.437Z

Kryetari i LDK-së ngushëlloi familjen Hajdaraj

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Isa Mustafa i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes së prof. dr. Adem Hajdarajt, ish-deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga radhët e LDK-së, i cili ndërroi jetë dje, deris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.274Z

Hasani: Kërkoj një distancim nga e kaluara

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Nait Hasani ka vendosur që t’i kthehet së kaluarës komuniste duke bërë një listë të gjatë me emra të udhëheqësve të Kosovës në kohën e ish Jugosllavisë dhe pjesëtarë të aparatit shtetëror të asaj kohe, ndaj të cilëve do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.411Z

Edhe në Kosovë nisin kërkesat për një ligj lustracioni që e ndan politikën nga e kaluara titiste

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Nait Hasani ka vendosur që t’i kthehet së kaluarës komuniste duke bërë një listë të gjatë me emra të udhëheqësve të Kosovës në kohën e ish Jugosllavisë dhe pjesëtarë të aparatit shtetëror të asaj kohe, ndaj të cilëve d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama