Rezultate te kerkimit per termin: +Grdeci

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Grdeci - kumti karnavalesk i vetdijes qytetare

Nuk ka kaluar vetm gjysm viti nga shprthimi i depos s armve n Grdec. Kaq ka mjaftuar q nj aspekt kaq i thell e tragjik t katandiset pas nj kohe relativisht t shkurtr n njfar postscriptumi karikaturesk, tragjikomik, nj parodi e dhimbshme e t gjitha tragjedive q e shoqrojn rregullisht shoqrin shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Grdeci zgjerohen hetimet

Jan zgjeruar hetimet pr trafikun armve nga Grdeci. Prokuroria e Prgjithshme, ka krkuar q t merret n pyetje edhe shtetasi zviceran, Henry Tomei i njohu edhe me emrin Heinrich Thomey. Ky person sht nj nga m t njohurit n tregtin ndrkombtare t armve. Ministria e Brendshme, ka drguar drejt Zvicrs nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Shqiptart krkojn prgjigje

Gazeta prestigjioze New York Times i sht kthyer srish tagjedis s Grdecit n vendin ton, ksaj radhe me nj reportazh. Gazetari i NYT thekson se sht vshtir t cilsohet Grdeci si nj aksident. Grdeci prbn nj prov korrupsioni si asnjher m par. Pr Grdecin jan arrestuar vetm tre persona, ndrsa familjart e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.798Z

Dosja Grdeci

Tragjedia e Gërdecit është ngjarja më e rëndë e ndodhur në dekadat e fundit në Shqipëri. Më 15 mars të vitit 2008, në fshatin Gërdec pranë Vorës, disa kilometra larg Tiranës, shpërtheu një fabrikë e demontimit të armëve, ku ushtronte aktivitetin e demontimit të municioneve shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Shumica anashkalon Grdecin, opozita braktis Kuvendin

Opozita ka braktisur sot salln e Kuvendit pasi prfaqsuesit e shumics krkuan ndrprerjen e diskutimeve pr tragjedin e Grdecit. Nnkryetari i Grupit Kuvendor Socialist, Erion Brae, u shpreh se nuk sht normale q t mbyllet debate ndrsa shtypi hedh drit gjithmon e m shum mbi tregtin e armve. sht amoral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Rama: Papunsia kmbkryq me shqiptart

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama ka zgjedhur 1 Majin si ditn m t prshtatshme pr t folur pr krizn e puns n vend, dhe pr at q ai e cilsoi si pasiguri e skajshme n pun. Pasi prcolli homazhe pr t rnt n pun dhe pr emigrantt shqiptar n dhe t huaj Rama paraqiti ndr problemet kryesore mungesn e kont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Gjinushi: Berisha t largohet

Kryetari i Partis Demokracia Sociale Sknder Gjinushi, deklaroi sot se reagimi i Berishs n Kuvend tregoi degradimin e plot t ksaj shumice, n t cilin mafia kryeministrore bn shantazh dhe presion ndaj deputetve e mbar opinionit publik. Ai mos t sjell Fazlliin n Kuvend, por t shkoj bashk me t n Ha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama