Rezultate te kerkimit per termin: +Greqia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.583Z

Greqia shpiku

Nga Loreta Boti Ne rast se Greqia do te kishte treguar seriozitet ne mbrojtjen e interesave te saj te natyrshme, atehere, qe ne vitin 1991, kur Republika Socialiste e Maqedonise, qe atehere ishte pjese e Republikes Federale Socialiste te Jugosllavise, ishte duke shpallur pavaresine, me emrin Republ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.442Z

Kritikohet Greqia

Për shkak të deficitit të madh buxhetor dhe të dhënave të manipuluara mbi borxhet, Banka Qendrore Evropiane (ECB) nuk do të pranojë më asnjëherë shifra për buxhetin, që nuk përputhen me faktet, i tha presidenti i ECB-së, Jean-Claude Trichet, revistës informative “Focus”. Në të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.834Z

Greqia ndihmon Idrizin

Share Nga Eduard Zaloshnja Pas emërimit të dy zv.ministrave të PDIU-së, pati një deklaratë të fortë të deputetit të Vlorës së kësaj partie, z. Dashamir Tahiri, i cili sinjalizoi se ka një çarje të madhe në partinë që mbron të drejtat e komunitetit çam. Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.009Z

Greqia jashte

Greqia i dha botes fjalen "demokraci", por tani është kthyer në "të sëmurin" e Europës dhe qytetarët e demokracive të tjera europiane po pyesin veten nëse ja vlen të shpenzohen paratë e tyre për shpëtimin e sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.479Z

Papandreou Greqia sfalimenton

Kryeministri grek Jorogos Papandreou thote se Greqia nuk planifikon te ristrukturoje borxhin e saj masiv dhe as sdo te falimentoje - ngase kjo do te ishte tragjedi per vendin. Papandreou i tha kanalit televiziv njujorkez Bloomberg se Greqia po i realizon synimet per zbatimin e reformave ekonomike d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.168Z

Greqia mban zgjedhjet parlamentare

ATHINE- Grekët do të votojnë sot në ato që janë cilësuar si zgjedhjet më kritike në disa dekada. Sondazhet e opinionit tregojnë se dy partitë që kanë qeverisur vendin për afro katër dekada socialistja PASOK dhe konservatorja Demokracia e Re nuk do të fitojnë vota të mjaftueshme p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.329Z

Greqia per nacionalizmin

Greqia per nacionalizmin E marte 12 Mars 2013 1332 p styletext-align justify p Greqia per nacionalizmin Greqia kushtezon vazhdimin e bashkepunimit me Shqiperine me tonet nacionaliste ne vendin tone Kete qendrim e ka shprehur ministri i Jashtem grek Dimitris Avramopulos ne nje interviste per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama