Rezultate te kerkimit per termin: +Greqin

Total: 3802
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Rihapen doganat me Greqin

Jan elur n ort e para t mngjesit t dits s sotme, pikat kufitare me Greqin, pasi 3600 doganier grek, i dhan fund grevs 4 ditore. Doganiert vendosn t kthehen n pun, pas bisedimeve prej m se 8 orsh me prfaqsuesit e qeveris greke. Palt ran dakord q t rinisnin punn, duke marr parasysh pasojat tejet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.500Z

Kriza, kancelarja Merkel: Do ta ndihmojmë Greqinë

GJERMANI- Gjermania do ta ndihmojë Greqinë. Garancia erdhi nga vetë kancelarja Angela Merkel, e cila foli në Samitin e përvitshëm të unionit të industrialistëve vendas. Ajo vlerësoi vendosmërinë e qeverisë greke për të marr&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.605Z

Maqedonia mbyll kufirin me Greqinë

Maqedonia e ka mbyllur për refugjatë kufirin me Greqinë, me arsyetimin e problemit që ata po shkaktojnë me kalimin tutje në ruten ballkanike. Policia greke ka njoftuar se rreth 650 azilkërkues nga Siria, Iraku dhe Afganistani kanë mbetur të bllokuar n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.515Z

Gjendja në burgje, Gjykata Evropiane ndëshkon Greqinë

ATHINE - Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut ka ndëshkuar Greqinë, për shkelje në trajtimin e të burgosurve. Gjykata konstatoi sjellje mizore dhe jonjerëzore mbi 47 të burgosur, ndër të cilët edhe 8 shtetas të huaj, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.632Z

Merkel-Sarkozy: Do mbështesim Greqinë

BERLIN- Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Nicolas Sarkozy përsëritën angazhimin e tyre për mbështetjen e Greqisë dhe për mbrojtjen e stabilitetit të eurozonës dhe euros. Ky qëndrim u bë i ditur pas takimit të sotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.698Z

Juncker: Kthimi tek Dhrahmia, jo opsion për Greqinë

BRUKSEL – 2012-ta do të jetë një vit vendimtar për monedhën euro, por kthimi te Dhrahmia nuk është një opsion për Greqinë. Një deklaratë e tillë erdhi nga presidenti i Eurozonës, Jean-Claude Juncker në një intervis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.909Z

Presioni mbi Greqinë, kësti i ndihmës nuk disbursohet i plotë

Fondi Europian të Stabilitetit Financiar (EFSF) bën presionin e vet mbi Greqinë, me qëllim formimin sa më shpejt të një qeverie. Bordi drejtues i Fondit Europian të Stabilitetit Financiar (EFSF), bëri të ditur nga Luksemburgu se sot do të d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama