Rezultate te kerkimit per termin: +Greqise

Total: 4689
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.541Z

Merkel Asnje falje Greqise

brbrTensioni mes Greqise dhe lidereve te unionit eshte ne rritje ndersa Athina zyrtare ka refuzuar vijimin e negociatave me trojken e Bankes Qendrore Europiane dhe Fondit Monetar Nderkombetar Kancelaria gjermane ka perjashtuar ne menyre kategorike anulimin e borxheve te Greqise Megjithate shefja e q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.782Z

KESH eksporton energji drejt Greqise

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare ka nisur eksportin e energjise drejt Greqise. Ministri i Energjitikes, Genc Ruli deklaroi se masa e marre vjen si pasoje e permiresimit te situates hidrike ne vend. Vlera e sasise se shitjes do te jete sipas burses se Greqise, nderkohe qe KESH ka ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.144Z

SHBA ndihme ushtarake Greqise

SHBA-të i kanë dhënë Greqisë një ndihmë të madhe ushtarake prej 400 tankesh të tipit Abrams dhe 700 makina gjurmuese për transportin e ushtarëve të tipit M113. Lajmi publikohet vetem disa ore pas vizites se ministrit grek te M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.477Z

KE masa ligjore Greqise per borxhin

Komisioni Evropian (KE) ka te ngjare te marre masa ligjore ndaj Greqise per dhenien e informacionit te pasakte rreth borxhit publik dhe deficitit te buxhetit te saj. "Do te kete ndoshta nje procedure tjeter shkeljeje, sepse dhenia e statistikave te sakta dhe ne kohe eshte nje detyrim sipas ligjit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.395Z

Kombetarja e Greqise me trajner te ri

brbrClaudio Ranieri eshte trajneri i ri i perfaqesues se Greqise Tekniku italian qe u largua pak kohe me pare nga stoli i skuadres franceze Monaco do te zevendesoje tek kombetarja greke trajneri Fernando Santos i cili dha doreheqjen pas kualifikimit historik te Greqise per ne 1 te 8 e kupes se botes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.216Z

StandardPoors Perspektiva e Greqise negative

Klasifikimi per aftesine afatgjate kredituese te Greqise ulet nga B ne CCC beri te ditur te henen 13.06. Standard amp Poors. Me kete edhe shtete si Pakistani Ekuadori ose Xhamajka vleresohen me te besueshme per te marre kredi se sa helenet. StandardampPoors pret ristrukturim te afert te borxhit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.034Z

Franca e Gjermania rrisin presionin ndaj Greqise

e Marte 6 Janar 20151215 pm p classwp-caption-textLideri i Syriza Aleksis Tsipras gjate nje tubimibrbrFranca dhe Gjermania te henen kane rritur presionin ndaj Greqise per te permbushur kushtet e programit te huas nderkohe qe monedha e perbashket e 19 vendeve ka shenuar renie brN

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama