Rezultate te kerkimit per termin: +Grigor +Pasko

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.607Z

PD Sarandë akuzë për grisjen e posterave

10/06/2005  Kandidati i Partisë Demokratike në zonën 100, Grigor Pasko, ka reaguar dje ndaj dhunës së përdorur disa ditë më parë ndaj një prej anëtarëve të shtabit të tij elektoral. Me anë të një deklarate për shtyp, Pasko tha se i dënon akte të tilla, por nuk do t'i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.150Z

PD hedh sytë nga minoriteti grek

Përfaqësues të intelektualëve të minoritetit grek në zonën e Livadhjasë dhe banorë të thjeshtë të saj janë mbledhur dhe kanë diskutuar pas mesditës së të shtunës për një qëndrim të ri ndaj politikës, lidhur ngushtë me përballimin e problematikës që shqetëson popullsinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.817Z

Karamelo: Bashkëpunimi me PD garanton të Drejtat e Njeriut

24/05/2005  Kryetari i LDLNJ, Ligoraq Karamelo, tha dje se bashkëpunimi me PD-në do i shërbejë më shumë mbrojtjes së të drejtave të minoriteteve. Sipas tij, platforma e kësaj partie për pakicat ka shumë të përbashkëta me idetë e LDLNJ-së për këtë çështje. Nga ana e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.593Z

Tre sherre mes PD dhe PS

08/06/2005  Afrimi i datës së zgjedhjeve ka rritur tensionin e fushatës. Dje janë regjistruar dhe tre incidente të tjera, dy në jug të vendit dhe njëra në Tiranë. PD dega Kuçovë, me anë të një deklarate ka njoftuar për grisjen posterave të kandidatit të PD-së në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.803Z

Në proporcional votoni aleatët

19/05/2005  Partia Demokratike nënshkruan marrëveshje paraelaketorale me katër parti të djathta Berisha nënshkruan me Karamelon një zonë të lirë në Konispol Partia Demokratike ka firmosur dje dhe pesë marrëveshje bashkëpunimi, kryesisht me parti të qendrës së djathtë. Ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.458Z

Kryesia e re miraton 50 kandidaturat e PD-së

07/05/2005  Ndryshojnë konkurrentët e Vlorës Kryesia e re e Partisë Demokartike për rreth tri orë ka diskutuar mbi kandidaturat që do të vendosë PD-ja në të 100 zonat e Shqipërisë. Burimet kanë bërë të ditur se dje kanë mbetur pa u shqyrtuar kandidaturat e Shkodrës, Mal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.781Z

ODHIR trefishon monitoruesit për zhgjedhjet e 3 korrikut

12/05/2005  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, tha dje pas takimit me kryetarin e Misionit të Vëzhguesve, Jorgen Brunet, se, në rast se socialistët nuk heqin dorë nga strategjia e "Megadushkut", atëherë opozita do t'i përgjigjet me të njëjtën monedhë. Kreu demokrat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama