Rezultate te kerkimit per termin: +Grumbullues

Total: 102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.539Z

Ndalimi i hapjes së lokaleve të natës/ Drejtoresha e ISHP: Muzika është parë si aspekt grumbullues. Ajo që e vuri në alert sistemin

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico, tha se vendimi për ndalimin e hapjes së lokalve të natës dhe muzikës pas orës 20:00, erdhi pasi ajo është parë si aspekt grumbullues. Në rubrikën Opinion në Neës24, Ficos tha po ashtu se janë gjetur shkelje të herëpashershme nga kontrollet në këto a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.978Z

Meta takim me fermeret ne Lushnje

brbrKryetari i Kuvendit z Ilir Meta u takua me fermere dhe grumbullues te prodhimeve bujqesore me qellim njohjen nga afer te problematikave te subvencionimeve ne fushen e bujqesise Ndalesen e pare e beri ne komunen Terbuf te rrethit Lushnje ku siperfaqja e seres eshte 1 Ha dhe kapaciteti prodhues sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.766Z

Vajza i kërkon punë, përgjigja befasuese e Ramës: Si ty ka plot(dhe fjalimet e Ballës)

Kryeministri Rama ishte ditën e sotme në një bashkëbisedim në Peqin me fermerë të zonës për çështjet e bujqësisë. Pasi fermerët shpjeguan problemet e tyre, më pas e mori fjalën një vajzë, që nuk kishte probleme me fermat, por me punësimin. Vajza tregoi se kishte përfunduar studi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.402Z

Nurani nënshkruan, por paratë nuk i lëshon

Ai vetëm nënshkruan dhe nuk paguan, kështu mund të njihet ministri Nuran Izairi i cili siç mësohet ende nuk ka paguar asnjë qindarkë për projektin e ujësjellsit të Tetovës që nënshkroi në muajin korrik të vitit t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.379Z

Abuzime me cmimet ne fundvit

var fbShare url httpvizionplusalabuzime-me-cmimet-ne-fundvitsize largebrbrKujtim Lika eshte nje grumbullues i fruta-perimeve te cilat me pas i eksporton Ndonese kerkesa per keto mallra ne fund te vitit eshte njesoj ne cdo vend ne ndryshim nga tregu vendas ku cmimet shenojne nje rritje artificiale t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.475Z

Korçë, fermerët e mollëve nuk marrin faturë tatimore nga blerësit

Korçë - Në pikun e shitjes së mollëve, fermerët e Korçës ankohen se nuk lëshohet faturë tatimore nga blerësit e produktit. Megjithatë ata nuk këmbëngulin, pasi u intereson shitja, duke qënë se janë të zhgënjyer nga subvencionet. Por Drejtori i Bujqësisë në Korçë, Arben Malo,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.080Z

Bimët medicionale në panair, për herë të parë ekspozohen në Gjirokastër

Në shumëllojshmërinë e produkteve të ekspozuara në Panairin e Trashëgimisë dhe Artizanatit 2013 në Gjirokastër, për herë të parë janë ekspozuar edhe bimët mjekësore. Kanë qenë rreth 50 produkte të prezantuara nga Noc Bashotaj. Sipas tij pjesëmarrja në këtë panair ka si qëlli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama