Rezultate te kerkimit per termin: +Grupit +Shqipri

Total: 132
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Prifti: Thithja e investimeve të huaja, me rëndësi të veçantë për qeverinë

Investitort e huaj kan kthyer vmendjen nga Shqipria dhe kjo vihet re n aktivitetin e dendur ekonomik q ka vendi yn. T till e ka vlersuar ambientin ekonomik ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Dritan Prifti. N prezantimin e nj aktiviteti t ri t nj kompanie italiane, minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Berisha: Vizita e Daul, për integrimin, jo për fushatë

Daul bëri fushatë për çdo shqiptar që do të lëvizë i lirë Kreut i grupit parlamentar t Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul, ishte n Shqipri pr integrimin dhe jo pr fushat. Kshtu i sht kundrprgjigjur Kryeministri Sali Berisha deklarats sdy dit m par nga kreu i Partis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Transfertat, MoneyGram, marrëveshje me BKT

MoneyGram International, lider global i transferimit t parave, fillon bashkpunimin pr kryerjen e transfertave me Bankn Kombtare Tregtare. MoneyGram me nj rrjet prej 323 degsh n t gjith Shqiprin, do t bashkpunoj me BKT-n edhe n 56 degt kryesore t saj, duke e pozicionuar kshtu Mone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Volontè - Berisha:Transparenca, sipas Kushtetutës dhe gjykatave

PPE-t pranojn si zgjidhje t ngrit politik vetm transparencn prmes rrugs Kushtetuts dhe vendimeve t gjykatave. Kt i bri dje t qart Kryeministrit Sali Berisha, Luca Volontè, presidenti i grupit parlamentar t Partive Popullore t Evrops, n Kshillin e Evrops. Z. Volontè

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Daul: Zhvillimet potitike nuk do të ndalin procesin e vizave me Shqipërinë

N prag t vizits s tij n Shqipri, Kryetari i grupit t Partive Popullore t Parlamentit Europian Joseph Daul, tha n nj intervist pr BBC-n se nuk pret q n kt vizit t gjej nj zgjidhje t situats politike. Pavarsisht ksaj, Daul sqaron se mosmarrveshjet politike n Shqipri nuk do t ndalin procesin e vizave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Berisha: Për INTRALOT, Shqipëria, vend investimesh

Pr grupin INTRALOT Shqipria sht vendi m premtues i Evrops Juglindore dhe nj vend i sigurt pr investimet e tyre. Interes tjetr i grupit INTRALOT sht pjesmarrja n lotarin nacionale q do t hapet s shpejti. Kryeministri Berisha takoi dje z. Costantinos Antonopoulos, drejtor i Prgjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Papjekuria Politike Grupit t Unitetit

Sa m shum q kalojn ditt, aq m neveritshm dhe m i uditshm bhet Ekipi i Unitetit. Ekipi i Unitetit q nga themelimi i tij, para 2 vitesh, gjat tr kohs tregoi papjekuri dhe diletantizm politik, me punn apo m mir t themi jo punn e tij, arriti n nj qorrsokak prej nga ska ku tia mbaj dhe se as vet nuk di s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama