Rezultate te kerkimit per termin: +Guinea

Total: 523
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.551Z

Guinea-Bissau njeh Kosoven

Republika e Guinea-Bissaut e ka njohur pavaresine dhe sovranitetin e Kosoves. Kjo eshte bere e ditur para pak castesh ne nje konference me gazetare ne seline e Aleances Kosova e Re. Republika e Guinea-Bissau ndodhet ne Afriken perendimore dhe kufizohet me Senegalin ne veri dhe me Guinene ne jug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.452Z

Guinea- Bissau njeh Kosovën

Republika Guinea- Bissau, ka njohur shtetin e pavarur dhe sovran të Kosovës. Kështu ka bërë të ditur Aleanca Kosova e Re gjatë një konference për media të mbajtur diten e sotme.   Republika Guinea- Bissau ndodhet në Afrikën per&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.800Z

Papua New Guinea njeh zyrtarisht Kosovën

Flamuri i Papua New Guinea Republika e Kosovës është njohur nga Papua New Guinea. Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës është njoftuar zyrtarisht nga kryeministri Peter O’Neill se Papua New Guinea e ka njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Burimet e gazetws Zëri nga MPJ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.796Z

Papua New Guinea njeh Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka marrë njoftimin zyrtar për njohje nga Papua New Guinea."Ne sot jemi informuar zyrtarisht, përmes Ambasadës sonë në Tokio se Qeveria e Papua New Guinea ka marr vendim për të njohur pavarësinë e Kosovës. Kryeministri i këtij shteti, Peter O'N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.759Z

Puç në Papua Nuova Guinea

Ushtarët kryengritës në Papua Nuova Guinea kanë rrëzuar nga pushtetit shefin e deritanishëm të ushtrisë së vendit. Grusht-shteti ka ndodhur pa gjakderdhje dhe pa dhunë. Lajmi për grushtet-shtet në Papua Nuova Guinea të premten është edhe nga Ministria e Jashtme e Australisë. Sipas me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.973Z

Guinea-Bissau, rikonfirmon njohjen e Kosovës

Zv/kryeministri Behxhet Pacolli, i cili ndodhet në një turne lobues në Afrikë, ka zhvilluar të enjten një bisedë telefonike me presidentin e Republikës së Guinea-Bissau, Malam Bacai Sanha, i cili i ka rikonfirmuar atij, se institucionet e këtij shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.972Z

Papua Guinea e Re njeh pavarësinë e Kosovës

Flamuri i Papua New Guinea Papua Guinea e Re ka njohur shtetin e pavarur të Kosovës. Lajmi eshte dhene nga RTK-ja, qe citon burime nga brenda Ministrisë së Jashtme të Kosovës. Sipas këtyre burimeve, Ministria e Jashtme e Kosovës është duke pritur njohjen verbale nga Papua  Guinea e Re pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama