Rezultate te kerkimit per termin: +Gyl

Total: 644
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.876Z

Topalli takon Presidentin Gyl

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli u takua ne Ankara me Presidentin e Turqise, Abdullah Gyl. Duke konfirmuar se marrëdhëniet politike mes dy vendeve jane ne nivelin me te larte te tyre, dy politikanet e larte theksuan se keto marredhenie dhe dhe rrënjët e thella të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.163Z

Presidenti turk Gyl sot në Tiranë

I ftuar nga presidenti shqiptar Bamir Topi, mbërrin sot një vizitë dy ditore në Tiranë presidenti turk Abdulla Gyl. Presidenti tukd do të pritet nga homologu i tij, Bamir Topi, ku presidentët do të kenë një takim kokë më kokë. Topi dhe Gyl pritet të mbajnë një konferencë të përba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.617Z

Gyl: Turqia, mbeshtetje te metejshme Kosoves

Presidenti i Turqise Abdullah Gyl ka rikonfirmuar mbeshtetjen e vendit te tij per Kosoven, per perballimin e sfidave qe shteti i ri ka perpara. Ne mesazhin e tij drejtuar Forumit ekonomik euro-aziatik, Gyl ka pershendetur homologun kosovar Fatmir Sejdiu per pjesemarrjen, si dhe i ka dhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.881Z

Turqi, takohen Jahjaga-Gyl

“E ardhmja e të gjitha vendeve të Ballkanit është në Bashkimin Evropian dhe ato duhet ta ndihmojnë njëra tjetrën në proceset integruese”, ka thënë presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga gjatë një takimi me homologun tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.360Z

Gyl-Berisha: Marrëdhënie të shkëlqyera

Gjatë takimit,  Berisha u shpreh se ndihej i nderuar që priste Presidentin e një vendi dhe kombi mik të Shqipërisë, si dhe një mik të tijin personal dhe një mik të madh e të shquar për popullin shqiptar, Presidentin Gyl.Kryeministri Berisha e vlerësoi vizitën e Presidentit Gyl si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.388Z

Gyl-Berisha: Shqipëria, arritje të jashtëzakonshme

Presidenti turk, Abdulla Gyl, përgëzon Kryeministrin Sali Berisha për ndryshimet e jashtëzakonshme që kanë ndodhur në Shqipëri gjatë viteve të fundit dhe për sukseset e mëdha që qeveria shqiptare ka arritur në rrugën e reformave të rëndësishme gjatë kësaj periudhe. Kryeministri B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Gyl fiton çmimin “Chatham House”

Qendra Britanike për Studime Strategjike ka shpallur presidentin turk, Abdullah Gyl, fitues të çmimit “Chatham House” për vitin 2010, për kontributin në përmirësimin e marrëdhënieve ndërkombëtare. "Presidenti Gyl njihet si një personazh i rëndësishëm për pajtimin dhe maturinë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama