Rezultate te kerkimit per termin: +Haitin

Total: 434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.205Z

Të ndihmojmë Haitin

Nga Bill Klinton Ish-President i SHBA i 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njëherësh i dërguar special i Kombeve të Bashkuara për Haitin* Ndërsa po i shkruaj këto rreshta, ende nuk e dimë shkallën e dëmeve nga tërmeti, që të martën goditi brigjet e Haitit. Por,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.584Z

Një tërmet i fuqishëm godet Haitin

Shumë banorë të hutuar dhe të lënduar në Haiti qëndronin ulur nëpër rrugë, duke kërkuar ndihmë, ndërsa një numër i madh i njerëzve ka mbetur i ngujuar nën gërmadha të ndërtesave, të cilat u shembën si pasojë e tërmetit më të fuqishëm, që ka goditur Haitin në 200 vitet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.612Z

Në mars Konferencë e donatorëve për Haitin

SHBA-ja do të jetë nikoqire e Konferencës së donatorëve ndërkombëtarë për Haitin, e cila do të zhvillohet në mars, në selinë e OKB-së në New York. Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, deklaroi në fund të Konferencës njëditore në Montreal, e cila gjithashtu ju kushtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.606Z

Obama: Amerika do të mbështesë me ndihma Haitin

Presidenti i Shba-së Barak Obama në një konference për shtyp ka deklaruar se Amerika do të mbështesë me ndihma Haitin si dhe po kordinon punët për të evidentuar numrin e shtetasve amerikane që ndodhen atje. Presidenti Obama premtoi se menëjherë drejt Haitit do të dërgohen ushqime, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.336Z

5.3 miliard dollarë për Haitin

5.3 miliard dollarë janë fondet e grumbulluara nga vendet donatore për t’i ardhur në ndihmë Haitit pas tërmetit shkatërrues të muajit janar. Lajmi njoftohet nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Mun. Gjatë konferencës për Haitin Mun tha se i gjithe fondi do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.506Z

Obama, Lulas: Te rindertojme Haitin

Presidenti amerikan Barack Obama ne nje bisede telefonike i ka kerkuar bashkerendim punes ne rindertimin e Haitit homologut brazilian Lula. “Te punojme bashkarisht ne rindertimin e Haitit”, shprehet Obama.Me tej shefi i Shtepise se Bardhe ka sjelle detyrimin e Uashingtonit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.778Z

FMN, borxh pa interesa per Haitin

Fondi Monetar Nderkombetar do te aprovoje me 27 janar borxhin pa interesa prej 100 milione dollaresh per Haitin. Lajmin e ka bere te ditur sot ne Uashington, Caroline Atkinson, drejtoreshe per marredheniet me publikun ne FMN. Pritet nje angazhim nderkombetar qe do te sjelle ne nje plan t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama