Rezultate te kerkimit per termin: +Hans +Peter +Doskozil

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Kodheli merr mbështetjen e Austrisë për hapjen e negociatave

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli vlerësoi marrëdhënien e Shqipërisë me partnerin e NATO-s Austrinë. Në një konferencë për shtyp me homologun e saj austriak, Hans Peter Doskozil, Kodheli garantoi vazhdimin e bashkëpunimit mes dy vendeve në disa fusha. Mimi Kodheli: Vendet tona gëzojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Negociatat Austria mbeshtet Shqiperine

var fbShare url httpvizionplusalnegociatat-austria-mbeshtet-shqiperinesize smallbrbrPak dite para mbledhjes se Keshillit Europian vjen konfirmimi se Austria do te mbeshtese hapjen e negociatave per anetaresim Garancia eshte dhene ne Tirane nga ministrin federal te mbrojtjes dhe sporteve te Austrise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.124Z

Fortesa Austri: Më shumë mbrojtje të kufijve të jashtëm të BE

Austria dhe disa shtete të Europës Lindore e Juglindore duan të bashkëpunojnë më ngushtë në krizën e refugjatëve. Për mbrojtjen e kufijve të jashtëm vendet europiano- lindore e Austria mund të përdorin edhe ushtarët. Austria ka përfituar nga mbyllja e itinerarit ballkanik, tha minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.203Z

Emigrantët, Austria propozon të dërgohen trupa ushtarake në Ballkan

Ministrat e Jashtëm dhe ata të mbrojtjes të vendeve anëtare të BE-së janë mbledhur sërisht në Amsterdam për të diskutuar rreth mbrojtjes së kufijve të jashtëm të Europës si dhe ruajtjen e zonës “Schengen”. Në këtë takim kanë mbizotëruar qëndrimet kundër lejimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.335Z

Kodheli në Konferencën e Sigurisë në Mynih, takon Avramopoulos

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli mori pjesë në Konferencën e Sigurisë së Mynihut në Gjermani, çështjet kryesore të së cilës janë zhvillimet aktuale në fushën e sigurisë globale për të cilat liderët botërore diskutojnë dhe shpalosin mendime dhe pikëpamje të ndryshme. Gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.525Z

Rritet bilanci i tragjedise se emigranteve ne Austri

0 brbr SSSAbrASS brbrPolicia hungareze arrestoi shoferin e kamionit frigoriferik qe u zbulua ne autostraden ne Austri me trupat e pajete te 71 emigranteve mes te cileve edhe nje vajze 1 vjeearebrbr brbrMe heret policia austriake tha se pronari i kamionit ishte nje shtetas bullgar me origjine lib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.857Z

Austria kërkon ushtarë të BE në kufirin me Maqedoninë

Ministrja e Brendshme e Austrisë Mikl-Leitner ka sinjalizuar se do të caktohet një kuotë maksimale ditore për refugjatët. Ministri i Jashtëm, Kurz do të bindë Serbinë e Maqedoninë që kufijtë e tyre të mbrohen nga BE. “Pikërisht në Maqedoni, por edhe në shtete të tjera përgj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama