Rezultate te kerkimit per termin: +Hartuesit

Total: 1606
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.932Z

Matematika, ngujohen hartuesit

Ngujohen hartuesit e tezës së provimit të matematikës. Dje, rreth orës 10:00 të mëngjesit, specialistët e përzgjedhur hynë në ambientet e AVA-s për të dalë mëngjesin e datës 15 qershor, pra pas 7 ditësh. Pyetjet e testit do të jenë për tri nivele nxënësish. Hartuesit duhet të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.108Z

Testet me zgjedhje, ngujohen hartuesit

Hartuesit e tezave me zgjedhje, jane ngujuar ne ambientet e AVA-s, ne oret e para te mengjesit te se merkures, dhe do te qendrojne aty deri ne perfundimit te provimeve, pas mesdites se dates 30 qershor. Sipas burimeve zyrtare nga MASH, jane perzgjedhur specialiste nga shtate lende te ndryshme, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.594Z

Provimet me zgjedhje, ngujohen hartuesit

Hartuesit e tezave të lën-dëve me zgjedhje, u ngujuan dje në ambientet e AVA-s. Ata do të qëndrojnë aty deri në përfundimit të provimeve, pas mesditës së datës 30 qershor. Nga sa bën me dije MASH, janë përzgjedhur specialistë për 12 lëndë të ndryshme, në të cilat maturantët d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.045Z

Provimet me zgjedhje, sot ngujohen hartuesit

Hartuesit do të ngujohen sot në mjediset e AVA-s, për të përpiluar pyetjet të cilave do t'u nënshtrohen maturantët më 10 korrik. Gjatë këtij "ngujimi", ekspertët do të hartojnë 12 teste TIRANE-Kur ka mbetur vetëm një javë nga provimi me zgjedhje për maturantët që duan të va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.690Z

Matura, ngujohen hartuesit e tezave të provimeve

Rreth ores 10:30 te mengjesit te se martes, hartuesit e tezes se provimit te pare te detyrueshem, atij te gjuhe- letersise jane ngujuar prane ambjenteve te Agjensise se Vleresimit dhe Arritjeve te Nxenesve. Kete vit jane futur fillimisht ne ambjentet e AVE-s vetem hartuesit, pasi ne ditet e mevonsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.872Z

Provimi i matematikes ngujohen hartuesit e tezes

Ashtu si ka ndodhur për provimin e parë të detyrueshëm të maturës, atij të lëtërsisë,  ku hartuesit e tezëz janë ngujuar një javë më parë, e njëjta procedurë është ndjekur edhe për provimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.675Z

MEMO kundër Endira Bushatit/ PD padit në prokurori hartuesit

Partia Demokratike padit në Prokurori hartuesit e MEMO-s  që shpallte me mandat të paligjshëm kryetaren e AMA-s, Endira Bushati. Deputetët e PD-së Genc Pollo, Myqerem Tafaj, Luçiano Boçi, Astrit Veliaj, Eleni Qirici dhe Bedri Hoxha do të depozitojnë në Prokurori një kallëzim penal n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama