Rezultate te kerkimit per termin: +Hasit

Total: 1596
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.489Z

Mediat greke elozhe Hasit

Ka nisur në mënyrën më të mirë të mundëshme, aventura e Besnik Hasit në krye të kampionëve grekë, Olimpiakos. Grekët kanë fituar në transfertë, në Serbi, ndaj Partizanit të Beogradit, në një ndeshje të vlefshme për eliminatoret e Champions League, me rezultatin 1-3. Mediat gre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.134Z

"Koritet" para Besnik Hasit

Anderlechti i Besnik Hasit po vazhdon me rezultate impresive. Trajneri kosovar arriti që brenda pak javës të mobilizoi skuadrën e madhe belge të cilën po e drejton sigurt drejt titullit. Por talenti i kësaj skuadre, Chikohu Koyate e dëshpëroi për nj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.611Z

Thaçi kritikon LDK: Mos votoni ata që votuan kundër Hasit

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi gjatë vizitës në fshatin Rogovë të Hasit ka kritikuar Lidhjen Demokratike të Kosovës që sipas tij pamundësoi krijimin e komunës së Rogovës këtë vit. Ai u ka kërkuar banorëve që të mos i votojnë ata që siç tha ai duke kushtëzuar pjesëmarrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.403Z

Hoti: Thaçi ia kthejë dinjitetin Hasit

Kryetari i Degës së PDK-së në Has, Ramadan Hoti falënderoi të premten edhe një herë kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin për vendimin që ka marrë për themelimin e dy komunave në Has. “ Thaçi i’a kthej&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.392Z

"Mullinj me erë" edhe në Golaj të Hasit

Një grup inxhinierësh të konstruksioneve të energjisë alternative kanë udhëtuar këto ditë në Rrethin e Hasit, ku kanë shfaqur interes për ndërtimin e një serie të gjatë aerogjeneratorësh për energji elektrike. Siç pohoi kryetari i Komunës Golaj, Adem Lala, investitorët italianë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.996Z

Prud-hom, kundër Besnik Hasit

Ish-portieri i famshëm i Belgjikës dhe Anderlehtit, Mishel Prud-hom, duket se ka dalë kundër idesë së afrimit të Besnik Hasit si zv/trajner te kjo skuadër. Prud-hom, aktualisht në stolin e Standartit të Liezhit, ka komentuar se Anderlehti kishte alternativa shumë të mira në qarkullim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.615Z

Rugova e Hasit bëhet me shtëpi të kulturës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka nënshkruar të martën një Memorandum Bashkëpunimi me Komunën e Gjakovës, nëpërmjet të cilit investon 200 mijë euro për projektin "Ndërtimi i Qendrës së Kulturës në Rugovë të Hasit, Komuna e Gjakovës", ndërsa Komuna e Gjakovës merr p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama