Rezultate te kerkimit per termin: +Herat

Total: 342
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.522Z

Niset për në Herat të Afganistanit kontigjeni i katërt paqëruajtës

  Kontigjenti i trupave të 4-të Paqeruajtëse shqiptare, u nis sot për në Herat të Afganistanit. Zyra e shtypit e Ministrisë së Mbrojtjes, bën të ditur se, në ceremoninë e zhvilluar për ta, merrte pjesë edhe Ministri i Mbrojtjes,.Gazmed Oketa, si dhe Shefi i Shtabit të Përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.230Z

Sulm i përgjakshëm në Herat të Afganistanit

12 të vdekur e 20 të plagosur është bilanci i një sulmi me bombë ndaj forcave policore në Afganistan. Ngjarja ka ndodhur në Herat, jo larg bazave të militantëve radikalë islamikë. Me këtë sulm shtohen tensionet në vend pak javë para zgjedhjeve presidenciale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.570Z

Afganistan, plagosen dy ushtarë shqiptarë në Herat

Plagosen dy ushtarë shqiptarë në Afganistan, pjesë e misionit të NATO-s. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në Herat. Këtë lajm e konfirmon Ministria e Mbrojtjes, ndërsa ushtarët janë plagosur nga një sulm në një rrugë të Heratit. Ende nuk bëhet të ditura detaje të tjera, sikundë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.217Z

Niset në Herat Kontigjenti i 6-të Paqeruajtës

Shqipëria nisi dje drejt Heratit Kontigjentin e 6-të Paqeruajtës. Në Brigadën e Reagimit të Shpejtë në Zall-Herr u zhvillua ceremonia e përcjelljes së Kontigjentit të 6-të Paqeruajtës, që do të kryejë misionin e radhës në Herat të Afganistanit. Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.571Z

Afganistan, vriten 2 ushtarë shqiptarë në Herat

Dy ushtarë shqiptarë kanë humbur jetën në Afganistan gjatë ditës së sotme. Lajmi i cili u bë i ditur fillimisht nga BNO News u konfirmua më pas nga Ministria e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë. Mësohet se viktimat janë Feti Vogli dhe Aleksandër Peçi të dërguar në misionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.317Z

Imami viziton trupat shqiptare në Herat

Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, i shoqëruar dhe disa drejtues të lartë ushtarakë, ka vizituar trupat shqiptare me mision në Herat të Afganistanit. Imami u shprehu ushtarëve shqiptarë falënderimet për punën e tyre, si dhe përshëndetjet e familjeve, Kryeministrit Berisha, dhe të forca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.321Z

Ministria e Jashtme: 120 ushtarë do të dislokohen në Herat

Tiranë, 28 korrik NOA Ministria e Jashtme ka bërë të ditur sot se Shqipëria ka vendosur të rrisë kontributin e saj në mbështetje të Forcave Aleate në Afganistan, në prag të zgjedhjeve të ardhshme Presidenciale të 20 gushtit 2009, të cilat konsiderohen shumë të rëndësishme për v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama