Rezultate te kerkimit per termin: +Hercegovin

Total: 1592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.492Z

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.208Z

Ashton vizitonBosnje dhe Hercegovinën

BOSNJE- Shefja e diplomacisë së BE-së Kethrin Ashton, po realizon një vizitëtë papritur në Bosnjë, e cila ka dështuar në krijimin e një qeveri të re që prej zgjedhjeve të përgjithshme që janë mbajtur në tetor t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.245Z

Arrestohet për mitmarrje presidenti i Bosnjë e Hercegovinës

SARAJEVE – Agjencitë e lajmeve njoftojnë se në Sarajevë është arrestuar sot presidenti i Bosnjë e Hercegovinës, Zhivko Budimir. Arrestimi i tij është bërë pas dyshimeve për mitmarrje në këmbim të dhënies s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.661Z

Vjekosllav Bevanda kryeministri i ri i Bosnje Hercegovinës

BOSNJE- Parlamenti voti sot për zgjedhjen e ekonomistit Vjekosllav Bevanda, në postin e kryeministrit të ri të Bosje Hercegovinës. Votimi në Parlament ishte 36:2 në favor të zotit Bevanda, ndërsa 3 deputetë abstenuan. Kjo zgjedhje u bë 15 muaj p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.243Z

Arrestohet për mitmarrje presidenti i Bosnjës e Hercegovinës

SARAJEVE – Agjencitë e lajmeve njoftojnë se në Sarajevë është arrestuar sot presidenti i Bosnjë e Hercegovinës, Zhivko Budimir. Arrestimi i tij është bërë pas dyshimeve për mitmarrje në këmbim të dhënies s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.266Z

Presidenti palestinez sot në Bosnjë Hercegovinë

SARAJEVE- Presidenti palestinez, Mahmud Abaz, pritet të mbërrijë sot për një vizitë zyrtare në Bosnjë e Hercegovinë.Ai gjatë kësaj vizite, do të ketë takime në presidencë dhe do të takohet me ministrin e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.462Z

Ekstradohet drejt Bosnje Hercegovinës, maqedonasi i dënuar për vjedhje me dhune

TIRANE- Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, kreu sot ekstradimin nga Shqipëria drejt Bosnjë Hercegovinës të shtetasit Besir Behluli, 39-vjeç, nga Maqedonia. 39-vjeçari ishte dënuar në janar të 2013 nga Gjykata në Bihac, në Bosnj&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama