Rezultate te kerkimit per termin: +Herman +Van +Rompuy

Total: 1226
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.172Z

Edhe një mandat për Herman Van Rompuy

Shefet e vendeve dhe qeverive të Bashkimit Evropian votuan dje Herman Van Rompuy në krye të Këshillit të Evropës me një mandate prej dy vjet e gjysmës , nga 1 qershori i vitit 2012 deri më 30 nëntor të 2014.   Van Rompey është k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.639Z

Herman van Rompuy: Serbia merr statusin,dialog me Kosovën

“Beogradi duhet të përmirësojë raportet më Prishtinën, kjo për të marrë statusin kandidat”. Kështu deklaroi në Bruksel, presidenti i Këshillit të Evropës, Herman van Rompuy, duke saktësuar se BE pret avancimin e dialogut mes palëve. Duke iu adresuar deputetëve të Parlam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.501Z

Herman Van Rompuy do të vijë në Kosovë

Presidenti i Këshillit të Evropës, Herman Van Rompuy, do ta vizitojë Prishtinën të hënën e ardhshme, më 1 korrik. Për këtë ka njoftuar zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë. Sipas agjendës, Van Rompuy do të takohet me Kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.151Z

Turqia i frikësohet “antiturkut” Herman Van Rompuy

Autori i Lajmit: Ibon Villelabeitia Emërimi i Herman Von Rompuyit si president i parë i Bashkimit Evropian ka sjellë frikën në Turqi, se ai mund të pengojë shpresat e Ankarasë për anëtarësim në union, - me disa media, të cilat menjëherë theksuan se ai është antiturk. Gazetat turke n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.964Z

Presidenti i Bashkimit Evropian z. Herman Van Rompuy do te vizitoje Tiranen me 20 tetor

Me date 20 tetor 2010 Presidenti i Bashkimit Evropian zoti Herman Van Rompuy do te zhvilloje nje vizite zyrtare ne Tirane ne kuadrin e nje turi rajonal. Gjate kesaj vizite zoti Herman Van Rompuy do te takohet me Kryeministrin Berisha. Ne perfundim te takimit eshte parashikuar edhe nje konference e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.144Z

Topi - Herman Van Rompuy reforma integruese

Shqiperia duhet te vijoje reformat nese deshiron integrimin evropian. Keshtu ka deklaruar Presidenti i Keshillit te BE-se Herman Van Rompuy ne takimin me presidentin shqiptar Bamir Topi ne Tirane. Presidenti Topi vuri ne dukje bashkepunimin dhe mbeshtetjen e vazhdueshme nga Bashkimi Evropian d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.977Z

Kryeministri belg Herman Van Rompuy presidenti i parë i BE-së

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama