Rezultate te kerkimit per termin: +Heshtja

Total: 4007
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.785Z

Kur heshtja hesht

Heshtja ndonjehere eshte nxitje ndonjehere maturi intelektuale dhe ndonjehere revolte. Kur heshtja hesht ndodh atehere kur gjesendi apo trupi fizik nuk zhvillohet normalisht drejt nje progresi te nevojshem duke hasur ne rezistence akute per ta ushtruar veprimin perkates andaj perfiton nje vullne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.097Z

Heshtja

Fjala jeni ju, shkrimtarë shqiptarë, jeni ju, krijues të lirë të veprave tuaja. Që të rrojë e lirë sot – sot më tepër se kurrë – fjala shqipe kërkon ndershmërinë tuaj. Mos e keqpërdorni fjalën, kolegë të penës! Nuk ka rëndësi se cilës rrymë letrare, cilit grup krijues, c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.031Z

Heshtja e shoqërisë civile

Megjithëse kauza është tepër e ndjeshme, disa ish të përndjekur rrezikojnë jetën në një greve urie dhe 3 prej tyre tentuan vetedjegien me benzinë, numri i atyre që tubojnë është i papërfillshëm, madje policët e angazhuar për sigurinë janë më tepër, raporton Viz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.274Z

Heshtja e eshtrave

Për të zhdukurit e luftës së fundit në Kosovë është punuar pak. Kjo duket të ketë motivuar autorin dhe skenaristin e dokumentarit “Heshtja e eshtrave”, Henor Halilin e Besnik Rrahmanin, që të dhënë një kontribut modest në drejtim të sensibilizimit të çështjes. Dokumenta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.842Z

Heshtja zgjedhore, jo deklarata politike

TIRANË- Sot është dita e heshtjes zgjedhore, e cila duhet respektuar nga të gjitha partitë politike deri në përfundimin e procesit të votimit në orën 19. 00 të datës 28 qershor. Pas mitingjeve përmbyllëse nga dy partitë e mëdha, PD dhe PS-ja në sheshet kryesore të Tiranës, mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.501Z

Fillon heshtja parazgjedhore në Istog

Mbrëmë në mesnatë ka nisur heshtja parazgjedhore në komunën e Istogut, ku të dielën do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetar komune. Të drejtë vote në zgjedhje kanë 39 mijë e 307 qytetarë. Në garën e balotazhit janë Haki Rugova, kandidat i LDK-së dhe Shasivar Hax

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.503Z

Kosove nis heshtja zgjedhore

Transmetuar me 07062014 - 0757 Foto ilustruese Kosove 7 qershor 2014 NOAal- Te dielen me 8 qershor qytetaret e Kosoves do te votojne per zgjedhjet e parakohshme parlamentare Diten e sotme ka nisur heshtja zgjedhore nje dite para votim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama