Rezultate te kerkimit per termin: +Hicka

Total: 159
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.229Z

Hicka “qan” Meksin: “Kishte nuhatje”

Avokati i njohur Riza Hicka, njëherësh edhe përfaqësuesi i Tiranës, por dhe hartuesi në vazhdimësi i statuteve në përmirësim e sipër të Federatës Shqiptare të Futbollit, kujton edhe vitin 1996. "Atëherë ishte e njëjta situatë si kjo tani, kur Marjeta Zace (sekretare e përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.857Z

Rama: Alma Hicka është avokatja e re e shtetit

Alma Hicka është avokatja e re e shtetit. Prezantimi është bërë nga vetë kryeministri Edi Rama në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook. Ndërsa ka bërë një rezume të formimit profesional të Alma Hickës, kreu i qeverisë thekson se ajo ka marrë pëlqimin e merituar  për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.879Z

Sërish një tjetër femër/ Alma Hicka do jetë Avokatja e Shtetit

Nuk ndalen emërimet e femrave në postet më të larta të shtetit shqiptar. Këtë herë është Alma Hicka, e cila do jetë Avokatja e Shtetit. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook. E diplomuar shkëlqyeshëm në Shkollën e Lartë të Magjistraturë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.144Z

PD padit avokaten e shtetit Alma Hicka

p styletext-align justifyPartia Demokratike ka depozituar kallezim penal ndaj avokates se shtetit Alma Hicka Opozita kerkon hetimin e saj per akuzen e shperdorimit te detyres dhe kallezimit te rreme duke argumentuar se avokatja e shtetit po pengon hetimin parlamentar per ceshtjen CEZ Deputetet e opo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.165Z

Alma Hicka: Ligji i ri i jep zgjidhje problemit të pronave

E ftuar në Tonight Ilva Tare, Avokatja e Përgjithshme e Shtetit, Alma Hicka, ka folur mbi ligjin e ri të pronave, për të cilin ka thënë se i jep një zgjidhje të drejtë problemit të pronave në Shqipëri. Ajo gjithashtu ka rikonfirmuar qëndrimin mbështetës të komitetit ministror të Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.968Z

Avokatja e Shtetit Alma Hicka në konflikt interesi, i shoqi avokat i CEZ

I shoqi i Avokates së Shtetit Alma Hicka, e cila ka nënshkruar marrëveshjen me CEZ ku i fallen 600 milionë euro, ka përfaqësuar CEZ si avokat në disa gjyqe të zhvilluara në Tiranë, duke shënuar skandalin më të ri zbuluar lidhur me marrëveshjen që bëri qeveria socilaiste me kompaninë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.857Z

Rama: Alma Hicka emërohet në postin e Avokates së Shtetit

TIRANË -Alma Hicka do të jetë Avokatja e re e Shtetit.Lajmin e konfirmoi kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi ne faqen e tij në rrjetin social "Facebook". Rama shkruan se, Hicka është diplomuar shkëlqyeshëm në Shkollën e Lartë të Magjistraturës. “Në mungesë të çdo l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama