Rezultate te kerkimit per termin: +Holanda

Total: 5144
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.911Z

Holanda e sigurt

Në ndeshjen e parë të Grupit E të Botërorit 2010, Holanda e ka mposhtur Danimarkën me rezultat 2:0. Në një përballje mjaft monotone dhe pa spektakël, ekipi ‘Orange’ e siguroi trepikëshin e parë vetëm në pjesën e dytë, kur shënoi të dyja golat. Pjesën e parë e karakterizuan pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.785Z

Holanda mposhtë Japoninë

Holanda ka mposhtur Japoninë me rezultat minimal 1:0, në ndeshjen e dytë të Grupit E. Golin e vetëm dhe të fitores për tulipanët e realizoi mesfushori Wesley Sneijder. Në fakt, Holanda dominoi dukshëm në posedim të topit përballë japonezëve gjatë gjithë ndeshjes, e cila nuk ishte e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.961Z

Holanda drite jeshile per statusin

Holanda nje prej vendeve skeptike per zgjerimin e Bashkimit Europian shprehet optimiste per axhenden e reformave te qeverise shqiptare megjithate kerkon rezultate konkrete ne luften kunder korrupsionit dhe krimit te organizuar Interesimit te Vizion Plus per qendrimin e Holandes per ceshtjen e status

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.020Z

Holanda, dritë jeshile për statusin?

Holanda, një prej vendeve skeptike për zgjerimin e Bashkimit Europian, shprehet optimiste për axhendën e reformave të qeverisë shqiptare, megjithatë kërkon rezultate konkrete në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Interesimit të Vizion Plus për qëndrimin e Holandë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.641Z

Holanda favorite për Euro 2012

Robin van Persie beson se Holanda duhet të jetë favorite për të fituar Kampionatin evropian 2012. Tulipanët kanë shfaqur formë të mirë prej kur Bert van Marwijk u emërua selektor pas Euro 2008 dhe janë mposhtur në vetëm një ndeshje zyrtare nën drejtimin e tij të deritashëm, n finale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.024Z

Holanda lamtumirë armë

Holanda përfundon misionin ushtarak në Afganistan pas 4 vitesh, gjatë të cilëve trupat e saj merituan vlerësim për efikasitetin në detyrë. Shefi i ushtrisë, Gjenerali Peter Van Uhm tha se siguria është përmirësuar në provincën Uruzgan gjatë zhvendosjes së trupave holand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.937Z

Vizat edhe Holanda skeptike

Pas opinionit publik te Iniciatives Europiane per Stabilitet ku kritikohe pozicioni i Frances kunder Komisionit Europian per heqje e vizave me Shqiperine brenda afateve te percaktuara edhe Holanda eshte shprehur e rezervuar ne takimin e ambasadoreve te vendeve anetare. Sekretarja e pergji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama