Rezultate te kerkimit per termin: +Hollbruk

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.001Z

Hollbruk: Pavaresia ne shkurt

Kosova do te shpalle pavaresine ne muajin shkurt. Keshtu ka deklaruar ish-diplomati amerikan, Ricard Hollbruk. "Kosova qe ne muajin e ardhshem do te shpalle pavaresine dhe me e rendesishme eshte qe kjo te realizohet ne menyre paqesore", ka thene krijuesi i politikes amerikane ne Ballkan, ne nje emis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.087Z

Ndërron jetë diplomati Riçard Hollbruk

Riçard Hollbruk, një nga diplomatet me te vjetër dhe me aktive amerikane, i cili shërbente aktualisht si i dërguar i posaçëm për Afganistanin dhe Pakistanin, ka ndërruar jete mbrëmë vone ne moshën 69-vjeçare ne Uashington. Hollbruk pësoi një goditje në zemër të premten gjatë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.870Z

Karaxhiç: Hollbruk të dëshmojë pranë meje

Hagë - I akuzuari si fajtor kryesor i luftës së Bosnjës në vitet 1992-95, Radovan Karaxhiç duket se nuk do të ehq dorë nga marrëveshja që ai mbron se ka bërë me diplomatin amerikan, Riçard Hollbruk. Ai ka kërkuar me insistim që Hollbruk të dal para gjykatës dhe të dëshmojë lidhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.965Z

Obama Lutem per sherimin e Hollbruk

Uashington 12 dhjetor NOA- Presidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes Barack Obama ka thene per mediat se po lutet per sherimin e te derguarit special ne Afganistan dhe Pakistan Ricard Hollbruk. Kjo deklarate e Obames vjen pasi Hollbruk eshte ne gjendje kritike per jeten pas nje operaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.453Z

Karaxhiç: Marrëveshja ime me Hollbruk

Ish-lideri serb i Bosnjes, Radovan Karaxhiç ka pranuar për autoritetet serbe marrëveshjen me amerikanët për të mos përfunduar në Hagë Gazeta “Blic”: Karaxhiçi e ka firmosur marrëveshjen me Hollbruk, por jo Milosheviçi Një marrëveshje sekrete mes Shtete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.964Z

Ricard Hollbruk ne gjendje kritike per jeten

69-vjecari u shtrua te premten ne spital dhe iu nenshtrua nje operacioni per riparimin e aortes. Familja i eshte bashkuar diplomatit te larte amerikan ne nje spital ne Uashington DC. Hollbruk eshte i mirenjohur per ndermjetesimin per marreveshjen e dejtonit ne vitin 1995 e cila i dha fund luftes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.496Z

Përkujtohet diplomati Riçard Hollbruk

Presidenti i Pakistanit Asif Ali Zardari dhe presidenti i Gjeorgjisë Mihail Saakashvili, janë në mesin e liderëve që do të marrin pjesë sot në shërbimin memorial në Uashington për nder të diplomatit veteran Riçard Hollbruk, i cili vd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama