Rezultate te kerkimit per termin: +Hong +Kongu

Total: 469
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.838Z

Hong Kongu kunder teksteve kineze

Ditën e shtunë në Hong Kong do të mbahet një manifestim i madh kundër futjes nëpër shkolla të leksioneve që tregojnë për patriotizmin kinez. Në fund të javës së ardhshme, “kurrikulumi i arsimimit moral dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.836Z

Hong Kongu, kundër teksteve kineze

Ditën e shtunë në Hong Kong do të mbahet një manifestim i madh kundër futjes nëpër shkolla të leksioneve që tregojnë për patriotizmin kinez. Në fund të javës së ardhshme, “kurrikulumi i arsimimit moral dhe komb&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.923Z

Hong-Kongu, perla që të lë pa frymë

Hong-Kongu është qendra më e rëndësishme financiare, tregtare, turistike, e transportit detar në rajonin e Azi-Paqësorit. Ndërtesat shumëkatëshe dhe jeta moderne me ritme të shpejta pasqyrojnë botën e këtij metropoli. Sot Hong-Kongu vlerësohet si “Perla e Lindjes” dhe R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.840Z

Hong Kongu para SHBA-ve

Hong Kongu është tregu më i zhvilluar financiar i globit sipas raportit më të fundit të Forumit Ekonomik Boteror, i cili i rendit Shtetet e Bashkuara në vend të dyte për shkak të shqetësimeve që vazhdojnë të rrethojnë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.466Z

Hong Kongu voton për legjislaturën e re

Hong Kongu po voton sot për një legjislaturë të re. Tre milionë e gjysmë banorët e qytet-shtet iu drejtuan kutive të votimit, e pritet që kandidatët demokratë të përfitojnë nga protestat anti-kineze të javëve të fundit.Vendvotimet u hapen në orën 07.30 dhe pritet të mbyllen në 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.457Z

Hong Kongu voton legjislaturen e re

Hong Kongu do të votojë të dielën për një legjislaturë të re. Tre milionë e gjysmë banorët e qytet-shtetit do i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme ku pritet që kandidatët demokratë të përfitojnë nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.460Z

Hong Kongu voton legjislaturën e re

Hong Kongu do të votojë të dielën për një legjislaturë të re. Tre milionë e gjysmë banorët e qytet-shtetit do i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme ku pritet që kandidatët demokratë të përfitojnë nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama