Rezultate te kerkimit per termin: +Hoop +Scheffer

Total: 368
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.405Z

Jaap de Hoop Scheffer sot viziton Kosovën

Qëllimet e vizitës së tij janë dy. Gjatë ditës së sotme Scheffer do te vizitojë paqëruajtësit e NATO-s, si dhe do të takohet me krerët politikë të Kosovës. Vizita e Shefer behet ne kohen kur po diskutohet dislokimi i misionit EULEX ne gjithe Kosovën TIRANE-Sekretari i përgjiths

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.131Z

Shefi i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer viziton sot Kosovën

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jaap de Hoop Scheffer shkon sot në Kosovë, për të takuar udhëheqësit më të lartë vendas e ndërkombëtarë dhe trupat e NATO-s në pjesën veriore të vendit, skenë e kundërshtimeve të ashpra të pjesëtarëve të komunitetit serb ndaj pavarësisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.305Z

Presidenti Topi dekoron z. Jaap De Hoop Scheffer me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.  

4 maj 2009 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i akordoi z. Jaap De Hoop Scheffer Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” me motivacionin: “Personalitetit të shquar, në shenjë mirënjohjeje të thellë të popullit dhe shtetit shqiptar për kontributin shumë të rëndësishëm në mbësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.527Z

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer uron Kryeministrin Berisha

“Pres me kënaqësi t’ju takoj në Samitin e NATO-s, si përfaqësuesi i një vendi të anëtarësuar” Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, i telefonoi dje kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha dhe i përcolli urimet më të përzemërta për anëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.432Z

Jap de Hoop Scheffer rikonfirmon në Kosovë angazhimin për ruajtjen e stabilitetit

Një delegacion i Këshillit Veriatlantik, i kryesuar nga sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jap de Hoop Scheffer arriti dje për një vizitë zyrtare në Kosovë. Fillimisht delegacioni takoi komandantin e Trupave të KFOR-it, gjeneralin Xhuzepe Emilio Gaj si dhe vizitoi trupat e NATO-s në Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.322Z

Konferenca e plotë e kryeministrit Berisha dhe e Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, zoti Jaap de Hoop Scheffer

  Kryeministri Berisha dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, zoti Jaap de Hoop Scheffer dhanë një prononcim për shtyp, pas takimit të zhvilluar mes tyre: Kryeministri Berisha: Ishte një nder i madh dhe një kënaqësi e veçantë që të pres dhe të bisedoj me Sekretarin e përg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.305Z

Prononcim për shtyp i Kryeministrit Berisha dhe Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jaap de Hoop Scheffer  

Kryeministri Berisha dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, zoti Jaap de Hoop Scheffer dhanë një prononcim për shtyp, pas takimit të zhvilluar mes tyre: Kryeministri Berisha: Ishte një nder i madh dhe një kënaqësi e  veçantë që të pres dhe të bisedoj me Sekretarin e për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama