Rezultate te kerkimit per termin: +Hort

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.269Z

Rekord emigrantesh ne tetor

brbrUlja e temperaturave nuk e ka ndalur fluksin e emigranteve qe kalojne permes Mesdheut per te prekur Europen Sipas te dhenave te agjencise se OKB-se per refugjatet UNHCR vetem gjate muajit tetor kane mberritur mbi 218 mije persona nje shifer sa ajo e zbarkimeve pergjate gjithe vitit te kaluar Nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Ndërrimi i viteve, vendet e pasura shtojnë masat e sigurisë

Vendet m t industrializuara presin ndrrimin e viteve m masa t shtuara sigurie. N Shtetet e Bashkuara t gjith pasagjert do ti nnshtrohen skanerit por trupin pas sulmit t dshtuar m 25 dhjetor e masat e siguris jan rritur gjithashtu n metro e sheshet kryesore t Nju Jorkut, Uashingtonit e m gjer. Edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.455Z

Christian Wulff, Presidenti i ri?

Gjermani Kandidati i ri për postin vakant të Presidentit është Kryeministri i Landit të Saksonisë së Ulët Wulff pritet të jetë kandidati i koalicionit qeveritar (kristiandemokrat/kristiansocial CDU/ CSU dhe liberal FDP) për Presidentin e ri të Gjermanisë, bëjnë të ditur burimet nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.795Z

Christian Wulff, Presidenti i ri i Gjermanisë?

Kandidati i ri i koalicionit konservator-liberal pr postin vakant t Presidentit t Gjermanis sht Kryeministri i Landit t Saksonis s Ult, Christian Wulff. Christian Wulff pritet t jet kandidati i koalicionit qeveritar (kristiandemokrat/kristiansocial CDU/CSU dhe liberal FDP) pr Presidentin e ri t Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.266Z

Vietnam: Një ushtar amerikan, në kërkim të djalit të humbur

Mijëra fëmijë lindën nga marrëdhëniet e ushtarëve amerikanë me vajzat vendëse gjatë luftës së Vietnamit. Tashmë që janë në të gjashtëdhjetat apo shtatëdhjetat, disa ushtarë po kërkojnë dëshpërimisht djemtë dhe vajzat që nuk u njohën kurrë Sue Lloyd Roberts, BB Një am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.291Z

Te jeni te lumtur me me pak se 1 monedhe

Ekspertet po zbulojne perhere e me shume menyra te thjeshta dhe pa kosto, per te arritur lumturine. Hulumtimet me te fundit nga kerkuesit ne kete fushe, konkludojne se nuk eshte jeta e shtrenjte, ajo qe i ben njerezit te lumtur. Shume kenaqesi jane te lehta dhe shumica kushtojne me pak se nje ... mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.899Z

Pedagogjia e modelit gjerman të zgjedhjes së presidentit

21-03-2012 / Nga Lavdrim Lita Disa njerëz të dijes së hollë janë përpjekur të ushtrojnë këto ditë një presion pedagogjik mbi modelet morale për figurën e Presidentit të ardhshëm të vendit, në pamundësi t&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama