Rezultate te kerkimit per termin: +Hotit

Total: 1862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.470Z

Lirohet aksi Shkoder-Hani Hotit

Pas pese ditesh bllokimi ka filluar sot levizja ne rrugen nacionale Shkoder-Hani Hotit qe u bllokua per shkak te vershimit te perrenjve. Gjate gjithe nates se mbremshme kohe dhe kur ka pushuar vershimi i perrenjve eshte punuar per riparimin e rruges dhe sot paradite eshte bere e mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.325Z

Rruga Shkoder-Hani i Hotit

Rruga Shkodër-Hani i Hotit do të përfundojë brenda muajit nëntor. Kështu ka premtuar ministri i Transportit, Sokol Olldashi, i cili ka inspektuar punimet ne aksin rrugor Shkodër-Hani Hotit si dhe ka zhvilluar një takim pune me të gjithë faktorët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.287Z

Rruga Shkoder-Hani Hotit e bllokuar

Rruga nacionale Shkoder-Hani Hotit vazhdon te jete e bllokuar ne vendin e quajtur Vukpalaj 5 kilometra larg pikes doganore me Malin e Zi. Qindra trajlera kamione dhe automjete te renda kane ngelur ne vend prej mbremjes se te martes kur ujerat e perrenjve u tejfryne duke shkaterruar rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.808Z

Simpozium shkencor kushtuar Ukshin Hotit

Në ambientet e Universitetit të Prizrenit, që mban emrin e Ukshin Hotit, në prani të studentëve, profesorëve, familjarëve dhe shumë mysafirëve të tjerë u mbajt simpoziumi shkencor, kushtuar veprimtarit, intelektualit të çës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.053Z

Bllokohet zhdoganimi në Han të Hotit, ankohen qytetarët

Një urdhër i vitit 2004 i Drejtorisë së Doganave për makinat që hyjnë nga pika e Hanit të Hotit, është kthyer në makth për qytetarët. Në rast se një shtetas shqiptar dëshiron të fusë një makinë me dokumente provizore në Shqipëri nga kjo pikë e kalimit kufitar dhe kërkon të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.437Z

Kolec Topalli zbulonthesaret e Hotit

TIRANE- Hoti, krahinë e fis i lashtë shqiptarësh, edhe pse ka një shekull që është ndarë padrejtësisht në dy shtete ruan në gjirin e vet thesare të mëdha. Akademik Kolec Topalli e quan të folmen e Hotit, “një thesar, jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.440Z

Hani i Hotit, kapen 66 kg kanabis nga policia

Policia e Shkodrës sekuestroi 66 kg kanabis në pikën kufitare të Hanit të Hotit. Lënda narkotike u gjet në vendin e quajtur sipër Hidrovorit Hot, Malësi e Madhe. Në bazë të informacioneve të siguruara, policia nisi një operacion për krehjen e zonës ku u gjetën 4 çanta me kanabi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama