Rezultate te kerkimit per termin: +Houthis

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.935Z

Luftime mes shiitëve dhe sunitëve në Jemen, 26 të vrarë

Zyrtarët jemenas të sigurisë dhe burime ushtarake thonë se si rezultat i luftimeve në mes të rebelëve shiitë dhe fiseve sunite në jug të vendit, kanë mbetur të vdekur së paku 26 persona. Rebelët e njohur si Houthis janë mbështetur krahas forcave ushtarake në luftimet ndaj fiseve në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.842Z

Luftime mes shiitëve dhe sunitëve në Jemen, 26 të vrarë

Zyrtarët jemenas të sigurisë dhe burime ushtarake thonë se si rezultat i luftimeve në mes të rebelëve shiitë dhe fiseve sunite në jug të vendit, kanë mbetur të vdekur së paku 26 persona. Rebelët e njohur si Houthis janë mb&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.488Z

Përleshje mes protestuesve dhe rebelëve në Jemen

Rebelët shiitë të cilët kanë marrë nën kontroll kryeqytetin e Jemenit, kanë shpërndanë me dhunë protestat të cilat i denonconin ata për "kapje të pushtetit". Dëshmitarët thonë se rebelët kryengrit&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.385Z

Atentat në Jemen, vriten dhjetëra fëmijë

Të paktën 25 persona, mes të cilëve 15 fëmijë, u vranë sot gjatë një atentati me auto-bombë kundër milicisë shiite të Ansaruallahut në qendër të Jemenit. 15 fëmijët u vranë kur autobusi i tyre u përfshi nga një atentat që ndodhi në Rada, në provincën e Baidas. Në qendër t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.209Z

Kaos ne Jemen dy shperthime vrasin te pakten 67 persona

e Premte 10 Tetor 20141257 pm Te pakten 67 persona kane humbur jeten nga dy shperthime te fuqishme ne Jemen Rreth 40 prej tyre jane vrare nga nje sulm vetevrases me bombe ndaj mbeshtetesve te grupit rebel shiit ne qender te kryeqytetit jemenas Sanaa Shperthimi ndodhi teksa qindr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.377Z

Jemen, vriten 15 nxënëse dhe 10 rebelë

Rebelët shiitë në Jemen kanë njoftuar për shpërthimin e dy bombave në jug të kryeqytetit Sana, të cilat kanë goditur një autobus nxënësish, duke vrarë 25 persona ku 15 ishin  nxënës. Grupi i rebelëve i njohur si Houthis ka fajësuar Al Kaidën për sulmin në zonën Rada të pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.628Z

Lufta e re! SHBA tregon menjëherë muskujt

Një front i ri lufte është hapur në Lindjen e Mesme, duke përplasur dy fuqi: Arabinë Saudite dhe Iranin. Menjëherë është dashur ndërhyrja e Shteteve të Bashkuara, të cilat kanë lëshuar një sinjal të fortë ndaj Iranit, që kishte nisur nëntë anije drejt Jemenit. Në anije mendohe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama