Rezultate te kerkimit per termin: +Hoxha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.467Z

Lojërat partizane Enver Hoxha-Fadil Hoxha

Lufta "Nacionalçlirimtare" në Jugosllavi e në Shqipëri ishte luftë kriminale. Për katër muaj "çlirimi" partizanët serbo-malazezë në Kosovë vranë pesëdhjetë herë më shumë shqiptarë sesa fashistët apo nazistët për katër vjet okupimi. Të njëjtat krime i bënë partizanët n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.266Z

Dinaku Hoxha

Figura e Enver Hoxhës vazhdon të jetë në vëmendjen e botuesve. Ditë më parë në gjuhën shqipe është botuar një analizë e detajuar për Hoxhën, e shkruar nga analisti britanik, Jon Halliday. "Shqiptari Dinak - Enver Hoxha" fillimisht u botua në Britani të Madhe, në vitin 1986, e past

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.106Z

Lirohet Florenc Hoxha

Gjykata e Tiranës caktoi masën e "sigurisë detyrim paraqitje" për kreun e Inspektoratit Ndërtimor Vendor Florenc Hoxha. Pas arrestimit të tij, katër ditë më parë për dhunën e ushtruar ndaj dy personave në rrugën Ali Demi, vetë organi i akuzës kërkoi detyrim paraqitje, ndërkohë q�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.035Z

Terhiqet Artan Hoxha

Artan Hoxha, kandidati zyrtar i maxhorancës për President u tërhoq nga gara pak minuta para nisjes së seancës se raundit te katert te votimit duke e futur procesin ne nje rrjedhe krejt tjeter. Ndryshe nga Xhezair Zaganjori, Artan Hoxha siguroi sot 40 firmat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.799Z

sepse Bashkim Hoxha është Bashkim Hoxha dhe. pikë

(Kur do të largohemi nga ky perceptim margjinal dhe parabizant)Nga Flamur BËRDËLLIMA Një nga miqtë e mi më të ndershëm, ish ministri i energjetikës, Prof. Farudin Hoxha, ma sjell anash e anash muhabetin se miku jonë i përbashkët, Bashkim Hoxha është spostuar nga listat për deputet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.766Z

Lirohet Ylli Hoxha

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë konfirmuar për "Zërin" se para pak çastesh është liruar asamblisti i komunës së Prishtinës, Ylli Hoxha pasi që sot gjatë ditës ishte arrestuar nga policia pas fletarrestimit të lëshuar ditë më parë. Ndryshe, Hoxha ditë më parë kishte marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.601Z

Ekskluzive: Arrestohet Ermal Hoxha

(I plotësuar) Ermal Hoxha, nipi i diktatorit komunist shqiptar, Enver Hoxha është arrestuar në lidhje me laboratorin e drogës që u zbulua nga Policia shqiptare në Fushë-Labinot të Elbasanit, raportojnë mediat shqiptare. Sipas ‘Shqiptarja&rsquo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama