Rezultate te kerkimit per termin: +Hozes

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.960Z

Salihi vjen goli i pare amerikan

Më në fund është zhbllokuar. Pas afro tre muajsh nga transferimi në Major Soçer League dhe shtatë ndeshjeve të luajtura, Hamdi Salihi ka gjetur golin e parë amerikan. Sulmuesi shkodran shënoi në ndeshjen e dhjetë të skuadrës s&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.439Z

Vatikan zgjidhet Papa i ri

Ne Vatikan eshte zgjedhur Papa i ri. Ai eshte 77 vjecari nga Argjentina Horge Mario Bergolio, qe do te quhet Papa Francesko i pare. Pas votimit te trete te 115 kardinaleve, nga Kapela Sistina doli tymi i bardhe ne oren 19.06 minuta qe lajmeroi se bota katolike tashme kishte drejtuesin e saj. Nga ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.492Z

Papa Francesco nis ditën e parë të punës me një vizitë në Bazilikën e Romës

14-03-2013 / Gazeta 55 Papa Francesku, nis ditën e pare ne krye te kishës katolike, me objektiv përcaktimin e vizionit e tij për papatin. Mengjesin e sotem Papa Francesku vizitoi Bazilikën e Romes, Santa Maria Maxhore. Gjate pasdite do te kthehet ne Kapela Sistine, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.493Z

Papa Francesku nis diten e pare te punes me nje vizite ne Baziliken e Romes

Papa Francesku, nis ditën e pare ne krye te kishës katolike, me objektiv përcaktimin e vizionit e tij për papatin.  Mengjesin e sotem Papa Francesku vizitoi Bazilikën e Romes, Santa Maria Maxhore.  Gjate pasdite do te kthehet ne Kapela Sistine, per te drejtuar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.439Z

Kush eshte Papa Franccedilesku

Papa Francesku, me emrin e lindjes Mario Bergoglio, i lindur në Buenos Aires si një ndër pesë fëmijët e një punonjësi italian të hekurudhës, konsiderohej si një prej figurave më të devotshme dhe me influencë në Kishën Ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama