Rezultate te kerkimit per termin: +Hubert

Total: 127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.650Z

Dekorohet drejtori i Societe, Nishani i jep titullin Hubert De Saint-Jean

Drejtori i përgjithshëm i Bankës Societe Generale në Shqipëri, Hubert De Saint-Jean është dekoruar sot nga Presidenti Bujar Nishani. Kreu i Shtetit i ka akorduar këtë titull nderi “Për merita të veçanta civile”. E pranishme në ceremoni ka qënë edhe ambasadorja e Francës n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.182Z

KRARA u prezantua në New Mexico

Nga Express më 26 qershor 2011 në ora 12:14 KRARA nga Kosova me bashkautorë Ilaz Thaqi dhe Hubert Allen Jr. punuan së bashku në temën “Arkeoastronomia e Kosovës shkenca jonë e re dhe me e vjetra”, që u prezantua në Universitetin New Mexico në SHBA. Traditat moderne, të lidh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.086Z

Gjosha: Qeveria shqiptare e vendosur për të çuar deri ne fund reformën në drejtësi

Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, takon Hubert Heiss, Shef Seksioni për Çështjet Ekonomike EuropianeTIRANË, 9 Tetor/ATSH-Gjergji Mima/ -Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, zhvilloi një takim me delegacionin e Ministrisë së Jashtme të Austrisë, ku morën pjesë Hube

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.633Z

Në Francë mësuesit protestojnë kundër reformave në arsim

Mësuesit në Francë kanë hyrë në grevë për të protestuar kundër masave të reja që synojnë riorganizimin e sistemit shkollor në vend, një reformë që presidenti Fransua Holondë kërkon të çojë përpara pavarësisht kundërshtive dhe protestave. Reforma është kritikuar gjerësisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.302Z

KFOR do të largohet nga Kosova brenda 5 vjetësh

Prishtinë - Brenda një periudhe jo më të gjatë se pesë vjeçare, misioni i forcave paqeruajtëse ndërkombëtare - KFOR mund të tërhiqet nga territori i Republikës së Kosovës. Sipas deputetit të Partisë Popullore të Austrisë në Parlamentin Evropian Hubert Pirker, megjithë gjendjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.306Z

Pirker: Tërheqja e KFOR-it nga Kosova, pas pesë vjetësh

Deputeti i Partisë Popullore të Austrisë në Parlamentin Evropian, Hubert Pirker konsideron se për pesë vjet është e mundshme tërheqja e plotë e forcave paqeruajtëse ndërkombëtare - KFOR nga Kosova.Pirker i ka deklaruar agjencisë austriake të lajmeve APA se reduktimi përgjysmë i usht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama