Rezultate te kerkimit per termin: +Hulumtues

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.208Z

Rrahet gazetari hulumtues rus

Një gazetar hulumtues në qytetion rus, Saratov, është rrahur shumë rëndë nga sulmues të panjohur. Policia në qytetin Volga, ka thënë se Aleksandr Krutov, i cili shkruan për krime në revistën lokale, "Obshchestvennoye Mneniye&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.612Z

Zbulohen 2 statuja te Mikelanxhelos

Transmetuar me 02022015 - 2120 Muzeu Fitzwater ne Britanine e Madhe ka njoftuar se dy statuja te bronzit qe kane qene subjekt i nje debati per vite besohet se jane veprat e vetme prej bronzi te Michelangelos te cilat kane mbijetuarbr br Hulumtuesit kane th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.436Z

Obama mund të heq dorë nga programi për hënën

Presidenti amerikan, Barack Obama pritet t'i bëjë të njohura planet për buxhetin e vitit të ardhshëm dhe duket se një ndër viktimat e shkurtimeve do të jetë edhe një plan i shpallur nga presidenti Bush në vitin 2004 për një bazë amerikane në hënë. Në vend të kësaj Nasa pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.539Z

Momentet fotografike

Nga data 31 maj, deri më 2 shtator, në Muzeun Kombëtar të Sllovenisë, në Lubjanë, hapet ekspozita e fotografisë “Aftermath: Changing Cultural Landscape” (Pasojat: Të Ndryshuarit e Peizazhit Kulturor). Prezentë në ngjarje janë edhe artistët kosovarë. Është kjo platforma e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.909Z

Qytetarët i besojnë KFOR-it e BE-së më shumë se institucioneve kyçe shtetërore

Në konferencën për media të thirrur nga Instituti Riinvest me temë “Qeverisja e Hapur në Kosovë 2014”, janë prezantuar gjetjet nga raporti “Korrupsioni dhe Anti-Korrupsioni në Evropën Juglindore”, të dala nga sondazhi i r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.790Z

Sateliti bie sonte në Tokë, s’ka rrezik për njerëzit

Agjencia evropiane e gjithësisë (ESA) njoftoi se pjesët e njërit prej satelitëve të saj hulumtues, i cili ka mbetur pa karburant, sonte do të përplasen në Tokë, diku në oqean apo në hapësirën polare. Ende nuk dihet se ku do t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.683Z

Gjendet mënyra për zgjatjen e jetës së atomeve të antimateries

Nga Express më 05 qershor 2011 në ora 20:30 Shkencëtarët që punojnë pranë Organizatës evropiane për hulumtime nukleare CERN kanë gjetur mënyrën “për të kapur” për më shumë se 15 minuta atomet e antimateries që kryesisht krijohen pas të qindtës së sekondës. Zëdhë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama