Rezultate te kerkimit per termin: +Human +Rights +Watch

Total: 646
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.450Z

Human Rights Watch: Policia kineze keqtrajton prostitutat

Një raport i ri dokumenton shkelje të rënda nga policia kineze gjatë arrestimit të prostitutave, përfshirë rrahjet, torturat dhe ndalime arbitrare. Organizata Human Rights Watch thotë se shumë nga keqtrajtimet ndodhin gjatë operacioneve rutinë kundër prostitucionit kur policia bastis lok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.944Z

“Human Rights Watch”, akuza qeverisë “Koshtunica” për dhunën në Kosovë

Nuk kanë munguar kritikat e ashpra për autoritetet serbe lidhur me ngjarjet dhe sulmet e fundit të ndodhura në Kosovë edhe nga organizata për të drejtat e njeriut “Human Rights Watch”. Kjo organizatë ka kritikuar si përgjegjës ministrat e partisë të kryeministrit serb Vojisllav Kosht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.336Z

Human Rights Watch: Qeveria shqiptare të kritikojë publikisht Ekrem Spahiun

Share Nuk kanë mjaftuar dhjetëra shkrime në mediat e huaja për qëndrimin e mbajtur nga zëvendësministri i Mbrojtjes së qeverisë Berisha, Ekrem Spahiu, në lidhje me manifestimin e homoseksualëve në Tiranë, por ka reaguar edhe një nga organizatat më të njohura n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.728Z

Dështon drejtësia, sipas Human Rights Watch

Raporti vjetor i Human Rights Watch, thekson dështimin e institucioneve të Kosovës për një angazhim të pakusht në mbrojtjen e pakicave. HRW nënvizon se edhe gjatë vitit 2009 u theksua vendosmëria e administratës Obama për të mbështetur Kosovën e pavarur. Mungesa e një marrëveshjeje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.415Z

Human Rights Watch: Të hetohen trazirat në Kirgistan

Uashington, 21 prill, NOA Autoritetet e Kirgistanit duhet të hapin hetime për protestat e dhunshme që çuan në përmbysjen e presidentit Kurmanbek Bakiev, të cilat u shoqëruan me ngjarje tragjike dhe dhunë mbi protestuesit.Një fakt të tillë e kanë bërë me dije drejtuesit e organizat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.265Z

Human Rights Watch: Beogradi politikë diskriminuese ndaj shqiptarëve

Preshevë (start)- Beogradi ndjek politikë diskriminuese ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës- në këtë përfundim ka arritur organizata Human Rights Watch në një raport të publikuar sot ku kritikohet politika e ashpër e Serbisë në drejtim të shqiptarëve në këtë luginë. Në kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.195Z

Raporti i Human Rights Watch Hetim i pavarur

Nju York 26 Janar NOA -  Perfaqesues te Organizates nderkombetare per te drejtat e njeriut Human Rights Uatch HWR kane reaguar sot lidhur me ngjarjen e dates 21 janar. Ata kerkojne mos nderhyrjen e ekzekutivit ne hetime dhe shmangien e dhunes. Me poshte lexoni te plote raportin e  Human Rights

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama