Rezultate te kerkimit per termin: +Hysen +Qazimi

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.023Z

Hysen Ymeri, koloneli që stërviti Adem Jasharin

 ILMI S. QAZIMI"Koloneli ka ç'të tregojë…" Në rastin e Hysen Ymerit, ish-zbuluesit që ka bërë emër në korpusin e ushtarakëve të lartë shqiptarë, kemi të bëjmë me një autorrëfenjë me plot kolorit dhe modesti. E artikuluar brenda 300 faqeve të librit &qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.460Z

Plagosja e dyfishtë në Korçë, autori në pranga

Sipas policisë lokale, ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 të mëngjesit, ku kanë mbetur të plagosur shtetasit Yllson Hasanllari  34-vjeç, i cili është konfliktuar në fshatin Denas, me shtetasin Bexhet Qazimi 54-vjeç, i cili ka qene i shoqëruar nga djemtë e tij, mes tyre dhe autori i ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.114Z

Legalizimet, 172 emrat që duhet të bëjnë pagesën për të marrrë tapitë

Për shumë qytetarë, nga ana e Drejtorisë Rajonale të ALUIZNI-t në Tiranë, ka përfunduar procedura e nevojshme për plotësimin e dosjeve tekniko-ligjore për objektet informale të vetëdeklaruara. Gazeta publikon sot 172 emrat që duhet të paraqiten pranë kësaj drejtorie, që gjendet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.181Z

Përurohet muzeu historik “Komandant Lleshi”

Në kuadër të manifestimeve për nder të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, dje në mesditë, në objektet e stadiumit të fshatit Tërnoc, është përuruar hapja e Muzeut historik, kushtuar jetës dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.376Z

Harta e familjeve shqiptare qe iu sekuestrua floriri

Cilat ishin familjet ne qytetet kryesore te vendit, qe u preken nga Ligji “Per tatimin e jashtezakonshem”, te hartuar nga qeveria komuniste e pasluftes Shaban Sulçe “Ligji i tatimit te jashtezakonshem”, i leshuar nga qeveria komuniste shqiptare dhe qe synonte sekuestrimin e sasive te flor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.401Z

ILDKP gjobit ministren Kimbaro e tre deputetë/ Lista e Plotë

Tiranë - Plot 81 zyra nuk kanë deklaruar pasurinë e tyre brenda afateve ligjore, e këtu përfshihen edhe ministra si ajo e Kulturës Mirela Kumbaro. Për pasojë, ndaj tyre është vënë gjobë me 1 milion lekë të vjetra. Midis emrave në listë janë edhe deputetët Tom Doshi, Artur Bushi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.113Z

Bomba në Ambasadën sovjetike në Tiranë: Si u masakruan 22 intelektualë shqiptarë nga regjimi komunist

Nga Agim Musta Incidenti i ambasadës u shfrytëzua për të shpërthyer një terror në masë ndaj intelektualëve Më 19 shkurt të vitit 1951, në orën 18.00 në pjesën e hyrjes së Ambasadës së Bashkimit Sovjetik në Tiranë, sot Ministria e Arsimit u hodh një lëndë eksplozive. Kush e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama