Rezultate te kerkimit per termin: +Hyseni +Qeveris +Shqiptare

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Basha pr liberalizimin e vizave

Ministri i Jashtm, Lulzim Basha prshndeti nga Bullgaria hapjen e dialogut mes BE-s dhe vendeve t Ballkanit Perndimor pr liberalizimin e vizave me kto vende. Zyra e Shtypit e MPJ-s bri t ditur t enjten se ministri Basha, kryesoi delegacionin e vendit ton n Samitin e Kryetarve t Shteteve e t Qeverive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Shqipëria hap ambasadën në Bosnje

Gjat vizits s tij n Sarajev, n kuadr t takimit t nivelit t lart pr Ballkanin Perndimor, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n hapjen e ambasads s Republiks s Shqipris n Bosnje-Hercegovin. N ceremonin e prurimit ishin t pranishm ministri i Punve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.148Z

Requiem për Hysen Biberajn

13-08-2011 / Nga Sejdi Peka Jeta është ndërtuar e tillë që edhe burrat e mëdhenj vdesin. Por nuk vdes lavdia e tyre. Me 9 Gusht 2011, pushoi së rrahuri në Uashigton D.C.zemra e Hysen Biberajt. Është një humbje e madhe për diasporë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.468Z

Marrëveshja me Italinë, për paqe, nuk është aleancë militare

Autori i Lajmit: Denisa KonaHysen Vrioni shpjegon para parlamentit të Mbretërisë përmbajtjen e marrëveshjes së nënshkruar me shtetin fqinjë, Italinë në dhjetorin e 1926-s. Ai saktëson disa terma si mbështetje mutuale që presupozonte mbështetjen politike, diplomatike gjithnjë brenda sf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.212Z

Me afrimin e zgjedhjeve në Serbi, s’po merret vesh nga po shkon Lugina e Preshevës?

17-02-2014 / Nga Nehat Hyseni SSSAASSPas vizitës së grupit 12 anëtarësh të Luginës së Preshevës më 29 janar në Tiranë, si dhe vizitës në Prishtinë disa ditë më vonë, ata morën një përgjigje t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.804Z

In memoriam (Lapidarit të Preshevës)

21-01-2014 / Nga Nehat Hyseni SSSAASSPara një viti, pikërisht në mëngjesin e hershëm të 20 janarit 2013, u hoq në mënyrë spektakulare nga forca të shumta të xhandarmerisë së Serbisë, të armatosur deri në dhëmb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.713Z

100 vite të Vatrës, bashkudhëtare e Historisë së Shqipërisë

30-04-2012 / Gazeta 55 Kryeministri Berisha ka qenë I ftuari i Nderit në ceremoninë e festimeve të 100-vjetorit të Federatës Pan Shqiptare “Vatra”. Të pranishëm edhe politikanë nga Kosova, Mali i Zi e Maqedonia, si dhe ambasadori i SHBA

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama