Rezultate te kerkimit per termin: +Idlir +Karkini

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.304Z

Gjykata lë në burg grabitësit e Spillesë; biznesmeni Karkini, në kërkim

Gjykata e Kavajës ka pranuar kërkesat e Prokurorisë për caktimin e masave të sigurisë për grupin e personave të përfshirë në falsifikimin e dokumentacionit dhe tjetërsimin e pronave në bregdetin e Spillesë. Për gjashtë të akuzuarit për skandalin e pronave në këtë zonë, ku ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.299Z

Si u grabit poligoni ushtarak, skema e mashtrimit që bëri pronar biznesmenin

Autoritetet e zbuluan tre vjet me vonesë privatizimin e poligonit të qitjes në fshatin Rreth Greth. Por kjo gjë nuk do të kishte ndodhur, nëse nuk do të ishte depozituar një kallëzim i rastësishëm i forcave të ushtrisë që denonconin disa punëtorë të cilët për llogari të Idlir Kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.298Z

Abuzimi në Spille,arrestohet dhe noteri i VIP-ave, Julian Zhelegu

Në skandalin e përfitimit të 56 ha prona shtetërore dhe të ushtrisë, duke falsifikuar dokumente, nuk është i përfshirë vetëm Idlir Karkini , biznesmeni i identifikuar si miku i politikanëve, tashmë në kërkim. Një tjetër personazh vip i përfshirë përfundon në pranga në operacion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.298Z

Skema e abuzimit me pronat në Spille, operacioni u dekonspirua, i shpëton arrestimit biznesmeni, ia mbath përmes Rinasit

Idlir Karkini është një nga personat e përfshirë në hetimin e prokurorisë si i përfshirje në tjetërsimin e pronave në bregdetin e Spillesë në Kavajë. Në këtë hetim janë përfshirë gjithsej në të dy fazat 23 persona, për tjetërsimin e pronave nëpërmjet krijimit të një mekan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.293Z

Kush është biznesmeni i akuzuar për vjedhjen e tokës së repartit ushtarak

Idlir Karkini, biznesmeni i përfshirë në skandalin e vjedhjes së tokave në Rrogozhinë nuk është një emër i panjohur për publikun. Tre vjet më parë, kompania e tij Idea Tel u denoncua nga KLSH si e përfshirë në një aferë të rëndë të lidhur drejtpërdrejtë me cenimin e sigurisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.293Z

Skandali i Spillesë, si u përfshinë pa dashje banorët në skemën e mashtrimit

Skandali i tjetërsimit të 58 hektarëve brez me pisha në plazhin e Spillesë të tjetërsuara në letra si tokë arë, ka prekur edhe një bazë ushtarake . 9600 metra/katrorë tokë brenda zonës, që duhet ti përkisnin Komandës së Forcës Ajrore, i kanë kaluar me certifikatë pronësie bizn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.931Z

Tjetërsimi i tokës në bregdet, dosja e Spillesë shkon në gjykatë

Dosja e tjetërsimit të 58 hektarëve tokë në bregdetin e Spillesë shkon drejt gjykimit. Në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Kavajë u zhvillua të premten seanca paraprake e kalimit për gjykim të akteve të dosjes së Spillesë. Nën akuzë për tjetërsimin e tokës shtetërore në bregdet, ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama