Rezultate te kerkimit per termin: +Igli +Mezini

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.759Z

Igli Mezini: Nga Kana në teatrot gjermane

Balerini shqiptar, rrëfen rrugëtimin nga Kana e Festivalit të Filmit në Teatrin Historik të Wiesbaden në Gjermani…Interpretimi si pjesë e trupës që shoqëroi filmin “Gebsi i madh” përkrah Leonardo Di Caprio ose Lana Del Ray, dhe ëndrra për të prekur skena të tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.039Z

Këshilli Kombëtar i PD, 7 kandidatë tërhiqen nga gara

Pas Erla Mëhillit dhe Edvin Kullurit, ishte Valbona Mezini, ajo që njoftoi tërheqjen nga gara për Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike. Ashtu si dhe kolegët e saj që njoftuan prej mëngjesit herët tërheqjen përmes rrjeteve sociale, edhe Mezini pretendon se emri i saj kishte dalë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.747Z

Kreu i policisë bashkiake referon për 60 minuta.

Shpresa MeziniRefuzon të ketë ushtruar dhunë ndaj romëve Florenc Hoxha, Avokatit të Popullit: Nga sot do u raportoj për çështjet e romëve  Shpresa Mezini Pas shtatë refuzimesh të njëpasnjëshme, Florenc Hoxha, kreu i policisë bashkiake të Tiranës pranon të takojë Avokatin e Popull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama