Rezultate te kerkimit per termin: +Iliadn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Koktejli utopik mesdhetar

Nse i rikthehem nj perceptimi t hershm infantil, do t vazhdoj ta prfytyroj Mesdheun si nj lagje t kufizuar nga Bota tjetr me ujrat e saj, dialektet e saj, martirt, aventuriert, banditt, muhaxhirt, emigrantt, urtakt e padyshim, me arketipin e prbashkt psikolgjik. Por mbi t gjitha, me nj prmas ndjesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.459Z

Greqia, thembra e Akilit e Bashkimit Evropian

Greqia po përjeton aktualisht një nga tragjeditë më të vështira që ka njohur historia moderne e saj që mund të krahasohet me Iliadën e Homerit. Një shtet dhe shoqëri e destabilizuar politikisht, ekonomikisht, e diskretituar në sytë e opinionit evropian dhe atij ndërkombëtar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Poetët nën malin e Moravës

U rrokullisn gurt poetik nga mali dhe zun vendin e tyre n Kor. sht krijuar nj tradit e bukur n kt qytet, duke natyralizuar nett poetike, net t bukura verore q pikojn ves mbi blirt dhe atit e shtpive dhe prhapin nj arom dehse n t gjith hapsirn e maleve dhe t fushs rreth e qark. Fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.571Z

Politika e ujit

“Clean Water for Healthy World” - “Uji i pastr pr nj bot t shndetshme”, kjo sht tema e zgjedhur nga ONU pr t festuar 22 marsin - “Ditn Ndrkombtare t Ujit 2010”. Planetin “Uj” bota moderne e konsideron “ari blu”, koha antike e hyjnizoi n p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama