Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Kernit

Total: 115
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.483Z

Artistet ne mbrojtje te Ilir Kernit firmosin peticion

brbrPas doreheqjes se drejtorit te Teatrit Te Operas Dhe Baletit Ilir Kerni artistet e ketij institucioni kane firmosur nje peticion qe neser pritet ti dergohet kryeministrit Rama ne menyre qe te mos e pranoje doreheqjen e Kernit Artistet qe sapo kishin mbyllur kalendarin artistik dhe kane marre pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.533Z

Rrëzohet peticioni i artistëve, Rama pranon dorëheqjen e Ilir Kernit

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave është pranuar dorëheqja e drejtorit të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, Ilir Kerni. Ndonëse ditët e fundit një grup artistësh kishin nënshkruar një peticion për kryeministrin Rama që të mos e pranonte dorëheqjen e Kernit, qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.534Z

Qeveria pranon dorëheqjen e Ilir Kernit nga kreu i TKOB-it

Këshilli i Ministrave ka pranuar dorëhqejen e Ilir Kernit nga posti i Drejtorit të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Përmes një vendimi, qeveria ka pranuar dorëheqjen e Kernit në mbledhjen e sotme të qeverisë. Ish-drejtori tashmë, dha dorëheqjen nga kjo detyrë disa ditë më par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.500Z

Qeveria pranon dorëheqjen e Ilir Kernit nga posti i drejtorit të TKOB

Qeveria ka pranuar dorëheqjen e Ilir Kernit nga posti i Drejtorit të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Vendimi për pranimin e dorëheqjes së Ilir Kernit u mor në mbledhjen e sotme të qeverisë. Ilir Kerni dha dorëhqejen nga ky post, tre ditë më parë. Ndërkohë dy ditë më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.157Z

Arrëthyesi i Ilir Kernit

Balerini Ilir Kerni këto ditë është parë në Tiranë. I heshtur, këmbët i ka hequr prapë zvarrë në shtëpinë e tij, në Teatrin e Operës dhe Baletit. Baleti me dy akte, “Arrëthyesi” i Çajakovskit do të njohë premierën në Tiranë nën koreografinë e Kernit. Prezantimi do të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.495Z

Dorëheqja e Ilir Kernit, reagon zyrtarisht Ministria e Kulturës

Ministria e Kulturës ka reaguar për herë të parë për dorëheqjen e kreut të TKOB-it, Ilir Kerni. Kështu, në një deklaratë për mediat, Ministria shkruan se i përgjigjet interesimit të gazetës "Panorama" për dorëheqjen e Kernit. Në deklaratë, MK thotë se dorëheqja e Kernit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.502Z

Qeveria injoron peticionin, pranon dorëheqjen e Ilir Kernit nga TKOB-i

Qeveria ka pranuar sot kërkesën për dorëheqje të kreut të TKOB-it, Ilir Kerni duke mos marrë parasysh peticionin e artistëve për mospranimin e kësaj dorëheqjeje. Ilir Kerni Kështu, nëe mbledhjen e sotme të qeverisë, u vendos shkarkimi i Kernit nga drejtor i Teatrit Kombëtar të Oper

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama