Rezultate te kerkimit per termin: +Implementimit

Total: 2585
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.707Z

Plani i implementimit te marreveshjes

Janë zbardhur pikat e planit të implementimit të marrëveshjes për normalizimin e raporteve mes Kosovës e Serbisë, për të cilat delegacionet e Prishtinës dhe Beogradit nuk kanë arritur ende pajtimin. Pas dy ditë diskutime në ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.286Z

LDD: Shumë larg implementimit të Kushtetutës

Prishtinë-Lidhja Demokratike e Dardanisë, ka deklaruar sot në Prishtinë se institucionet e Kosovës janë shumë larg implementimit të Kushtetutës, më shumë se një vit qëkurse ajo hyri në fuqi. “Fatkeqësisht Qeveria e Kosovës dhe partnerët e koalicionit qeverisës vazhdojnë të udh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.014Z

Daçiç:Data për Serbinë, vetëm pas implementimit të Marrëveshjes

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar pas takimeve me presidentët e Austrisë dhe Polonisë në Mathausen, se ata kishin shprehur mbështetjen e tyre për integrimin evropian të Serbisë. Por, mbështetja mund të ndodhë vetëm pas implementimit të Marrëveshjes së arritur në Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.711Z

Pikat e implementimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi

PRISHTINE-Pas dy ditë diskutimesh në nivel të ekspertëve, pala evropiane prezantoi një draft të planit të zbatimit, i cili nuk mori miratimin e menjëhershëm të të dyja palëve. Pala serbe është ajo e cila ka kërkuar kohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.270Z

Çmohet mbështetja gjermane në procesin e implementimit të marrëveshjes

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi sot është takuar me ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Peter Blomeyer, me të cilin ka biseduar rreth implementimit të marrëveshjes në mes të Prishtinës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.058Z

Presidenti i BERZH, zoti Mirrow falënderon qeverinë shqiptare për mbështetjen e dhënë BERZH-it në procesin e implementimit të projekteve të saj

Kryeministri Berisha u takua në Stamboll me Presidentin e BERZH, zotin Thomas Mirrow dhe me Zëvendëspresidentin e BERZH zotin Freeman. Në takim u diskutua mbi ecurinë e projekteve të BERZH në Shqipëri dhe perspektivat e zgjerimit të portofolit të investimeve në kushtet aktuale që po kalo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.131Z

Presidenti i BERZH, zoti Mirrow falënderon qeverinë shqiptare për mbështetjen e dhënë BERZH-it në procesin e implementimit të projekteve të saj  

Kryeministri Berisha u takua në Stamboll me Presidentin e BERZH, zotin Thomas Mirrow dhe me Zëvendëspresidentin e BERZH zotin Freeman. Në takim u diskutua mbi ecurinë e projekteve të BERZH në Shqipëri dhe perspektivat e zgjerimit të portofolit të investimeve në kushtet aktuale që po kal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama