Rezultate te kerkimit per termin: +Ina +Rames

Total: 365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.025Z

Thellohet skandali i prokurorise se Ina Rames

Pas urdhrave te paligjshem me telefon per ndalimin dhe shoqerimin me force nga aeroporti i Rinasit te shtetasit te huaj, Damir Fazllic, prokuroria nxjerr nje tjeter urdher te paligjshem. Ajo me date 10 tetor i ka kerkuar Hipotekes qe te bllokoje te gjitha pronat e paluajtshme te kompanive te ketij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.931Z

Manjani: Dy arsye per shkarkimin e Ina Rames Qamil Xhani

Sekretari per Çeshtjet Ligjore ne Levizjen Socialiste per Integrim, Ylli Manjani deklaron se Prokurorja e Pergjithshme Ina Rama duhet te shkarkohet. Ne nje prononcim dhene dje per gazten “Koha Jone”, Manjani argumenton se jane dy arsye qe duhet te kishin cuar ne shkarkimin e Prokurores se Pergj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.678Z

Skender Breca jep doreheqjen si keshilltar i Ina Rames

Prokurori ne vitet e diktatures, Skender Breca i cili deri para disa ditesh, ishte ne detyren e keshilltarit te Prokurores se Pergjithshme Ina Rama, ka dhene doreheqjen duke u larguar nga ky post. Fakti pohohet edhe ne nje prononcim te djeshem te Prokurorise se Pergjithshme. Institucioni qendror i a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.378Z

Spahiu Jo nderprerje te mandatit te Ina Rames

Kreu i Aleances Kuqezi Kreshnik Spahiu i kerkoi Presidentit të Republikës Bujar Nishani të mos ndërpresë përpara afatit ligjor të kohës, mandatin e Prokurores së Përgjithshme Ina Rama. "Aleanca Kuq e Zi i bën thirje edhe kandid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.232Z

Berisha - Ina Rames Heto lidhjet me mafian

Nese do te kerkohen ndryshime ne ligjin per ILDKP-ne sipas kryeministrit opozita do te vleresoje cdo propozim Kryeministri fton institucionet e pavarura qe te verifikojne akuzat e bera ndaj mazhorances TIRAN - Prokuroria shqiptare dhe Inspektorati i Pasurive dy institucione teorikisht te pavaru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.646Z

Refuzimi i emerimit te Ina Rames

Ligji thotë shprehimisht se Prokurori i Pergjithshem në përfundim të mandatit 5-vjeçar ose mund të qëndrojë si prokuror ose mund të kthehet në vendin e mëparshëm apo në një detyrë të barazvlefshme me të.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.853Z

Garda nderron eskorten e Ina Rames. Nuk ka asnje shpjegim per rotacionin

/ / Prokurorja e Pergjithshme Ina Rama eshte njoftuar dje rreth mesdites per ndryshimin e eskortes se saj. Me ane te nje shkrese zyrtare komandanti i Gardes se Republikes Ndrea Prendi i ka bere te ditur kryeprokurores se duke nisur qe sot ne mengjes shoqerimi i saj do te be

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama